به گزارش بوشکان نیوز؛ حسین قیصری در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: کشاورزی از مهم‌ترین مشاغل مردم دشتستان است و بر اساس آمار بیش از ۷۰ درصد اراضی کشاورزی استان بوشهر متعلق به دشتستان است.
وی افزود: انجام طرح‌های زیرساختی و زیربنایی برای کشاورزی به ویژه در زمینه آبیاری و تامین آب کشاورزی از اولویت‌های مسئولان استان و شهرستان است.
قیصری با اشاره به اهمیت لایروبی زهکش‌ها در مناطق کشاورزی  تصریح کرد: اجرای عملیات لایروبی و نگهداری در زهکش‌هایی که در سالیان قبل احداث شده، به عهده امور آب است و جهاد کشاورزی مسئولیتی در قبال این زهکش‌ها ندارد.
این مسئول اضافه کرد: مطالعات لازم به‌منظور توسعه زهکش‌های آبپخش در ۱۰۰۸ هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه صورت گرفته و اجرای این عملیات گامی در توسعه و پیشرفت کشاورزی است.
رئیس جهاد کشاورزی دشتستان یادآور شد: برداشت محصول گوجه‌فرنگی در دشتستان در ماه جاری آغاز شده و انتظار داریم این محصول با کیفیت خوبی به بازار عرضه شود.
وی تاکید کرد: از هر هکتار از مزارع زیر کشت گوجه‌فرنگی در دشتستان حدود ۹۰۰ تن محصول برداشت می‌شود و پیش‌بینی می‌کنیم بیش از ۳۶ هزار تن گوجه برداشت شود.
رئیس جهاد کشاورزی دشتستان متذکر شد: ایجاد صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی از راهکارهای پیشرفت کشاورزان است و در این مسیر اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.
قیصری در پایان اذعان داشت: در روستاهای دشتستان شاهد رونق کشاورزی هستیم و تقویت کشاورزی در مناطق دوردست نیز در دستور کار این مجموعه قرار دارد.