به گزارش بوشکان نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر، در مراسمی که صبح امروز و به مناسبت روز پژوهش در اداره کل پست استان با حضور شهردار بندر بوشهر، مدیر کل پست استان بوشهر و رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر برگزار شد، سامانه اینترنتی پرداخت عوارض خودرو به عنوان یکی از خدمات جدید شهرداری بندر بوشهر و باجه پستی دریافت این عوارض افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

در این مراسم شهردار مرکز استان با تبریک آغاز به کار این سامانه جدید اعلام کرد: پرداخت آنلاین عوارض خودرو، گام نخست شهرداری بندر بوشهر برای ارائه خدمات بیشتر و متنوع تر الکترونیکی به شهروندان است و جزیی از برنامه‌های این شهرداری برای تشکیل «شهر الکترونیک» می‌باشد.
آزاد شهرکی اضافه کرد: دوری از تشریفات و پاسخگویی صادقانه در قبال شهروندان در پیاده سازی نظام خدمات الکترونیک به منظور ارتقای سرعت، صرفه جویی در وقت شهروندان از اهداف مهم شهرداری بوشهراست.
آزادشهرکی ادامه داد: برای توسعه خدمات الکترونیک و با هدف ارائه خدمات مطلوب و غیر حضوری به شهروندان این شهرداری اقدام به راه اندازی سرویس پرداخت الکترونیک عوارض خودرو در بوشهر کرد.

مهندس سعید آزاد شهرکی با تشکر از سازمان فناوری اطلاعات شهرداری و اداره درآمد و سایر پرسنل شهرداری که برای به بهره‌برداری رسیدن این خدمات تلاش می‌کنند، گفت: امیدواریم در آینده نزدیک و با آنلاین و غیر حضوری کردن سایر خدمات شهرداری، صدور پروانه ساختمانی نیز از همین طریق صورت بگیرد.

در ادامه مراسم مدیر عامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری بندر بوشهر، با معرفی این شیوه پرداخت که از طریق باجه پست اداره مرکزی و دفاتر پیشخوان دولتی طرف قرارداد جهت ثبت اطلاعات خودرو و مالک و نیز پرداخت غیر حضوری از طریق سایت شهرداری (www.bushehr.ir) صورت می‌گیرد، گفت: در راستای تحقق شهر الکترونیک در ماه‌های آینده و به ویژه در سال ۱۳۹۳، هشت نوع خدمات متنوع الکترونیکی جدید توسط شهرداری بندر بوشهر، به شهروندان گرامی ارائه خواهد شد.

ایمان چارکی افزود: طبق بند ب از ماده ۴۷ قانون ارزش افزوده همه خودروهایی که در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند بایستی عوارض خود را پرداخت نمایند که در شیوه پرداخت فعلی، مالک خودرو ابتدا به باجه پست و یا دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه کرده و اطلاعات خودرو را در پایگاه داده‌های شهرداری ثبت می‌نماید. بعد از آن مالکان محترم می‌توانند سالانه از طریق سایت شهرداری و با هر نوع کارت بانکی عضو شتاب، این عوارض را پرداخت نموده و مفاصا حساب دریافت نمایند.

گفتنی است در این مراسم برخی از مدیران شهرداری بندر بوشهر و اداره پست و مدیر خدمات ارزش افزوده شرکت ارتباطات سیار ایران حضور داشتند.

فهرست، مشخصات دفاتر پیشخوان خدمات دولت طرف قرارداد:

۱- باجه مرکزی اداره کل پست استان بوشهر – خیابان رئیسعلی دلواری، اداره کل پست استان بوشهر

۲- افق ارتباطات بوشهر – خیابان شهید بهشتی، ساختمان وب

۳- تابش توان قدرت – بهمنی، خیابان شهید ماهینی، روبروی دبستان حسین زاده

۴- سعادتمند – خیابان عاشوری، ابتدای خیابان خیبر