به گزارش بوشکان نیوز؛ حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتستان با اشاره به وقوع زلزله هفتم آذر ماه و اقدامات انجام شده اظهار داشت: از ابتدای وقوع زلزله در جریان اقدامات انجام شده بودم و پیگیری بسیار زیادی برای رسیدگی به وضعیت مردم در حد توان انجام دادم.

وی در ارتباط با خسارت‌های وارده به شهرها و روستاها در زلزله افزود: از مدیران می‌خواهیم که خسارت‌های وارده و مشکلات را به‌صورت دقیق اعلام کنند تا با رایزنی با مسئولان ارشد و همکاری یکدیگر بتوانیم آنها را برطرف کنیم.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: استانداری پایان عملیات امداد را همان روزهای اولیه اعلام کرده اما مردم هنوز مشکلات فراوانی دارند و مسئولان و کارشناسان هلال احمر باید با حضور در بین مردم به وضعیت آنها رسیدگی کنند.

موسوی‌نژاد تاکید کرد: مشکلاتی در زمینه ساخت و ساز، دریافت تسهیلات و کارشناسی منازل تخریب شده به ویژه در محلاتی که زمین‌های آنها ثبت نشده وجود دارد که بنیاد مسکن، شهرداری و بانک‌ها باید همکاری لازم را انجام دهند.

وی با برشمردن برخی از مشکلات دیگر در سطح شهرستان نیز اظهار داشت: مشکل آب شرب برخی از روستاها، احداث آرامستان جدید برازجان، تجهیز گلزار شهدای برازجان و احداث سرویس‌های بهداشتی در آن از دیگر مشکلات است که باید توسط مسئولان مربوطه اقدام شود.

موسوی‌نژاد گفت: اکنون فصل تلاش و همت است و برای رفع مشکلات مردم باید از حواشی پرهیز کرده و در کنار یکدیگر تلاش کنیم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تا زمانی که مسئولی در مسیر خدا، ولایت و مردم حرکت کند دست آنها را نیز می‌بوسم و در کنار آنها تلاش خواهم کرد ولی اگر مسئولی برخلاف خواسته مردم و در راستای منافع شخصی و گروهی گام بردارد در مقابل او خواهم ایستاد.

موسوی‌نژاد افزود: دشتستان دارای موقعیت خاصی است و باید در تمام شهرها و روستاها خدمات‌رسانی به مردم را افزایش دهیم.