امروز: یکشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۲ | کد خبر : 10473
     
 • بوشکان نیوز: یکی از کارهای بسیار خوب شهرداری بوشکان که جای بسی تحسین را بهمراه دارد نصب تعداد زیادی چراغ های روشنایی بخش در کوچه و خیابان های بوشکان است. تیر برق های جدید و چراغک های رنگارنگ و تابلوهایی جهت زیبا سازی شهر را در سطح خیابان های شهر نصب نموده  که توجه همگان را به خود معطوف می نماید. حتی در قبرستان که نیاز مبرم به روشنایی احساس میشد نیز روشنایی را برای مردم فراهم نمود خلاصه از لحاظ گسترش روشنایی و زیبا سازی در سطح شهر نمره قابل قبولی در کارنامه دارد. البته نقش شورای اسلامی بوشکان در این کارها غیرقابل انکار است و تاثیر بسزایی در بثمر رسیدن این تلاش ها داشت. کارهای کلانی را نیز در برنامه دارند که وعده بهره برداری در آینده ای نزدیک را میدهند.

   

   

  همه اینها را گفتیم تا نگوییم که ناسپاس بوده ایم اما اگر شهری توسعه یافته میخواهیم باید نقطه ضعف ها را هم بیان کنیم. اگر اهالی و مسئولین همگی روزه سکوت بگیریم پس چه کسی باید حقمان را بگیرد؟

   

  SAM_2963

   

  یکی از مشکلات بارز اکنون شهر ما آسفالت است! در بوشکان به جز چند خیابان اصلی، دیگر کجایش آسفالت دارد؟ چند کوچه آسفالت دارد؟ از زمانی که بوشکان به شهر تبدیل شده است کوچه ها همچنان مثل سابق خاکی باقی مانده اند. همین خیابان خاکی امامزاده محمد بوشکان که محل تجمع مردم در مراسمات مذهبی میباشد اگر آسفالت شود بار ترافیکی از خیابان اصلی نیز گرفته میشود. در برخی مواقع مانند موقع برداشت گندم و صیفی جات که آنچنان ترافیک سنگینی بر تنها خیابان اصلی بوشکان حاکم است که عبور و مرور به سختی قابل انجام است، همین خیابان امامزاده محمد می تواند کمک شایانی را در کاهش حجم ترافیک ایفا بنماید. نمونه های اینچنینی بسیارند که انتظار رسیدگی مسئولین به آنها میرود.

   

  مسئولین شهر بوشکان، شهرداری و شورا هستند. شهرداری بوشکان که دلایل خاص خود را دارد از کمبود بودجه می گوید و اینکه بودجه اختصاص یافته کفاف لازم را برای انجام چنین پروژه هایی نمی دهد. به گفته شهرداری بوشکان بودجه تخصیص یافته به حدی محدود است که کارهایی همچون آسفالت نمودن کوچه ها قابل انجام نیست و به ناچار به رفع مابقی مشکلات مردم مانند روشنایی می پردازد. شورای اسلامی نیز در این مسئله تخصیص بودجه دخیل نیستند. پس با این اوصاف این مشکل را چه کسانی باید حل بنمایند؟ صرفا اسم شهر گذاشتن بر بوشکان کافی نمی باشد و باید تمهیداتی در جهت رفع نیازهای ساکنین اندیشیده شود.

  نظرات کاربران در "بوشکان، شهری با کوچه و خیابان های خاکی!"
  1. دلسوز گفت:

   با همتی که در مسولین دیده می شود امیدواریم این اتفاق خوب نیز رخ دهد و هرساله حداقل دو سه خیابان را در طرحهای خود بگنجانند.

  2. ي ز گفت:

   با سلام انشا الله و با تلاش شهردار محترم و اعضای فعال شورای شهر بوشکان حتما این مهم محقق خواهد شد البته با همت و همکاری و دلگرمی شهروندان شهر بوشکان و با همدلی مسئولین عزیز شهر چرا که هم ظرفیتش را دارد و هم لازم و ضروری است


  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان