به گزارش بوشکان نیوز؛ سید مجید حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: در پی تماس تلفنی با مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ در ساعت ۰۲:۵۰ بامداد امروز بلافاصله نیروهای امداد فوریت‌های پزشکی (اورژانس ۱۱۵ جاده‌ای عالیشهر) به محل اعزام و ۵ مصدوم این حادثه پس از انجام اقدامات اولیه درمانی شامل اکسیژن رسانی، سریعاً به بیمارستان شهدای خلیج فارس منتقل شدند.

وی افزود: خوشبختانه اقدام به موقع و هوشیاری یکی از اعضای خانواده و حضور سریع اورژانس جان آنها را از مرگ حتمی نجات داد.

حسینی ضمن آرزوی سلامت و تندرستی برای این خانواده افزود: همه ساله با شروع فصل سرما و بهره‌برداری از وسایل حرارت‌زا شاهد حوادثی ناشی از اینگونه وسائل هستیم.

مسئول ستاد هدایت عملیات بحران اورژانس بوشهر گفت: علت عمده این حوادث نقص فنی و بعضا نیز استفاده ناصحیح از وسایل گرمازاست، قبل از اینکه توسط سرمای زمستان و یا دگرگونی‌های غیرقابل پیش بینی هوا غافلگیر شوید بهتر است از هم اکنون به نکات پیشگیری توجه کنیم.

حسینی گفت: قبل از نصب بخاری‌ها نسبت به سرویس و رفع نواقص احتمالی آنها بالاخص در ناحیه سیستم سوخت رسانی دستگاه اقدام شود.

وی با بیان اینکه وسایل گرمازا مانند بخاری‌ها را در نزدیکی و تماس نزدیک با پرده‌ها و سایر اجسام قابل اشتعال نصب نکنید، تصریح کرد: بخاری‌های نفتی را حتما روی سینی مخصوص قرار دهید تا در صورت نشت احتمالی نفت محیط آلوده نشود.

حسینی بیان کرد: از گازسوز کردن بخاری‌های نفتی و آبگرمکن‌های نفتی و دیگر وسایل گرمازا بدون رعایت دستورات کارخانه سازنده خودداری شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه باک نفت بخاری‌ها را در زمان روشن بودن پر نکنیم، گفت: در وسایل نفتی از سوخت دیگری استفاده نکنید ضمن اینکه حرارت دستگاه را با توجه به حجم محیط تنظیم کنید.