امروز: سه شنبه, ۳ مرداد , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۲ | کد خبر : 10524
     
 • مسئول ستاد هدایت عملیات بحران اورژانس بوشهر گفت: بامداد امروز در شهرک جدید عالیشهر خانواده پنج نفره دچار گاز گرفتگی با بخاری شدند.

  به گزارش بوشکان نیوز؛ سید مجید حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: در پی تماس تلفنی با مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ در ساعت ۰۲:۵۰ بامداد امروز بلافاصله نیروهای امداد فوریت‌های پزشکی (اورژانس ۱۱۵ جاده‌ای عالیشهر) به محل اعزام و ۵ مصدوم این حادثه پس از انجام اقدامات اولیه درمانی شامل اکسیژن رسانی، سریعاً به بیمارستان شهدای خلیج فارس منتقل شدند.

  وی افزود: خوشبختانه اقدام به موقع و هوشیاری یکی از اعضای خانواده و حضور سریع اورژانس جان آنها را از مرگ حتمی نجات داد.

  حسینی ضمن آرزوی سلامت و تندرستی برای این خانواده افزود: همه ساله با شروع فصل سرما و بهره‌برداری از وسایل حرارت‌زا شاهد حوادثی ناشی از اینگونه وسائل هستیم.

  مسئول ستاد هدایت عملیات بحران اورژانس بوشهر گفت: علت عمده این حوادث نقص فنی و بعضا نیز استفاده ناصحیح از وسایل گرمازاست، قبل از اینکه توسط سرمای زمستان و یا دگرگونی‌های غیرقابل پیش بینی هوا غافلگیر شوید بهتر است از هم اکنون به نکات پیشگیری توجه کنیم.

  حسینی گفت: قبل از نصب بخاری‌ها نسبت به سرویس و رفع نواقص احتمالی آنها بالاخص در ناحیه سیستم سوخت رسانی دستگاه اقدام شود.

  وی با بیان اینکه وسایل گرمازا مانند بخاری‌ها را در نزدیکی و تماس نزدیک با پرده‌ها و سایر اجسام قابل اشتعال نصب نکنید، تصریح کرد: بخاری‌های نفتی را حتما روی سینی مخصوص قرار دهید تا در صورت نشت احتمالی نفت محیط آلوده نشود.

  حسینی بیان کرد: از گازسوز کردن بخاری‌های نفتی و آبگرمکن‌های نفتی و دیگر وسایل گرمازا بدون رعایت دستورات کارخانه سازنده خودداری شود.

  این مقام مسئول با بیان اینکه باک نفت بخاری‌ها را در زمان روشن بودن پر نکنیم، گفت: در وسایل نفتی از سوخت دیگری استفاده نکنید ضمن اینکه حرارت دستگاه را با توجه به حجم محیط تنظیم کنید.

  نظرات کاربران در "گازگرفتگی خانواده ۵ نفره بوشهری"
  آخرین اخبار