بوشکان نیوز: نشست هم اندیشی رئیسان شوراها و شهرداران روز یکشنبه با حضور شهرداران و تنی چند از اعضای شورای شهرهای دشتستان در محل سالن اجتماعات شهرداری برازجان برگزارشد.

در این نشست که با هدف تعامل بهینه بین شهرداری ها و شوراهای شهری دشتستان برگزار شد، مشکلات شهری و شهرداری ها مطرح و راهکارهای لازم جهت حل این مشکلات پیشنهاد شد.

شهردار برازجان با اشاره به وضعیت نامناسب مالی شهرداری ها گفت: در حال حاضر، شهرداری برازجان، ماهانه مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان به پرسنل خود حقوق می دهد و این در حالی است که مبلغ مذکور می تواند اعتبارات لازم جهت یک پروژه عمرانی را فراهم آورد، به عبارتی با حقوق هر ماه پرسنل شهرداری می توان یک پروژه عمرانی راه اندازی کرد.

وی افزود: من با دل و جرأت به شهرداری آمدم، آدم باید جایی برود که مشکل دارد، این رفتاری غیر دینی است که انسان جایی برود که آرامش باشد به عبارتی انسان نباید به دنبال آرامش باشد.

احمدی عمده مشکلات شهرداری های دشتستان را خدمات شهری، فضای سبز، زیباسازی و ترافیک دانست و عنوان داشت: شهردارها با وجود همه این مشکلات باز هم خوب مدیریت می کنند، پس مردم قدر شهردارانشان را بدانند.

وی تأکید کرد اگر شهرداران شهرستان بتوانند به خوبی با هم تعامل داشته باشند، می توانند بسیاری از مشکلات شهری را حل کنند.

ما منبع مصرف ریالی برخی مسئولین شدیم

احمدی ضمن انتقاد از عدم همکاری برخی از ادارت با شهرداری ها گفت: متاسفانه در بسیاری از موارد دیده شده که ادارات دشتستان از شهرداری ها درخواست های متعددی دارند که متاسفانه در قبال این همکاری یک جانبه از سوی شهرداری، اداره مذکور هیچ تعاملی در جهت برطرف سازی مشکلات شهرداری انجام نمی دهند.

وی با اشاره به اینکه تعامل باید برد- برد باشد، گفت: کمبود منابع مالی، عدم پرداخت حقوق، عدم گرفتن حق آلایندگی و از بین رفتن ماشین آلات شهرداری ها، مشکلاتی هستند که در حال حاضر تمام شهرداری های برازجان با آن روبرو می باشند که با همکاری و تعامل و حتی تبادل نیرو می توان بسیاری از این مشکلات را حل نمود.

رئیسان شوراهای شهری دشتستان وشهرداران این شهرستان نیز با تاکید بر همکاری بین شهرداری ها، خواستار تشکیل مجمعی با عنوان مجمع شهرداران دشتستان شدند.

گفتنی است این جلسه ماهانه در یکی از شهرداری های دشتستان برگزار خواهد شد.

منبع: اتحادجنوب- هدیه بیت سیاح