بوشکان نیوز: علی پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز این کمیسیون با وزیر اطلاعات اظهار داشت: در این جلسه موضوعات مختلفی مطرح شد که بخشی از آن مربوط به پرونده‌هایی بود که قابل رسانه‌ای شدن نیستند، همچنین بخش دیگری از بحث‌ها مربوط به سیاست‌های کلی نظام بود و درباره موضوعات مبارزه با فساد و اقدامات مهمی که باید صورت بگیرد و همچنین حمایت از فعالان اقتصادی سالم و تاکید بر اینگونه موضوعات بود.

وی ادامه داد: همچنین وزیر اطلاعات در این جلسه گزارشی را در مورد برنامه‌های این وزارتخانه و سیاست‌های پیش روی خود به اعضای کمیسیون اصل ۹۰ ارائه دادند که بیشتر این بحث‌ها بر مبنای همان صحبت‌هایی بود که در جلسه رای اعتماد مطرح شد.

به گزارش تسنیم؛ رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس همچنین خاطرنشان کرد: در این جلسه برخی از اعضای کمیسیون اصل ۹۰ بر اساس اخبار و اطلاعات موجود سوالاتی را مطرح کردند و بر نظارت بیشتر این وزارتخانه و همچنین تقویت سیستم نظارتی آن تاکید کردند.

پورمختار افزود: تاکیدات نمایندگان بر این بود که اطلاعات درونی وزارت اطلاعات و اقدامات آن نباید درز پیدا کند و در اختیار برخی اشخاص که فاقد صلاحیت هستند، قرار گیرد. این سخنان نمایندگان بر اساس اطلاعات و اخباری بود که به ما رسیده بود اما از آن طرف خود وزیر قبول نداشت که بحثی را عنوان کرده باشد و یا اطلاعاتی از وزارتخانه درز کرده باشد.