خبرگزاری فارس: پرداخت تسهیلات بانکی با نرخ 4 درصد به کشاورزانبه گزارش بوشکان نیوز به نقل از فارس، سید عبدالکریم رضوی‌اردکانی پیش از ظهر امروز در نشست با استاندار بوشهر با اشاره به نقش صندوق توسعه کشاورزی برای حمایت از طرح‌های کشاورزی تاکید کرد: توسعه فعالیت‌های صندوق حمایت از فعالیت‌های کشاورزی می‌تواند گام مثبت و مهمی در پیشبرد اهداف نظام در بخش کشاورزی باشد.

رضوی‌اردکانی گفت: صندوق توسعه کشاورزی امور زیربنایی بخش کشاورزی را مورد حمایت قرار می‌دهد و تمام فعالیت‌ها تحت پوشش صندوق خواهد بود.

وی اضافه کرد: کارگروه صندوق توسعه کشاورزی با حمایت استاندار در بوشهر باید فعال شود تا بیش از گذشته شاهد توسعه فعالیت‌های کشاورزی درا ین استان باشیم.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه کشاورزی افزود: با توجه به ظرفیت‌های استان بوشهر در بخش کشاورزی، صندوق حمایت از توسعه کشاورزی در بوشهر می‌تواند به عنوان یک فرصت خوب به منظور توسعه فعالیت‌‎های کشاورزی عمل کند.

این مسئول تصریح کرد: شیلات، نخیلات، مرکبات و گوجه خارج از فصل از جمله ظرفیت‌های کشاورزی استان بوشهر است که باید مورد توجه مسئولان استانی باشد ضمن اینکه صندوق توسعه کشاورزی هم یک فرصت خوب برای استفاده بهینه از ظرفیت‌های محصولات کشاورزی استان بوشهر است.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه کشاورزی گفت: استان بوشهر عملکرد خوبی در زمینه صندوق توسعه کشاورزی داشته هر چند این صندوق با تاخیر در بوشهر راه اندازی شد.

رضوی‌اردکانی ادامه داد: ۶۰ درصد میگوی پرورشی کشور در بوشهر تولید می‌شود ضمن اینکه بوشهر جز استان‌های مطرح در تولید محصول با ارزش خرماست.

وی بیان داشت: یکی از کارهایی که برای حمایت از کشاورزان در دستور کار بوده و هست پرداخت تسهیلات با نرخ چهار درصد و بازپرداخت طولانی مدست است که با این کار سعی در حمایت از کشاورزان زحمتکش داریم.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه کشاورزی متذکر شد: یکی از اقدامات خوبی که در صندوق توسعه ملی انجام شده تغییر سیستم آبیاری و گسترش سیستم آبیاری تحت فشار بوده که امیدواریم این روند در سال‌های آینده با همکاری استان‌ها ادامه داشته باشد.

این مسئول عنوان کرد: در همین ارتباط ۹۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق به طرح آبیاری تحت فشار اختصاص یافته و اقدام مثبتی در بهبود سیستم آبیاری بوده است.