به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر؛ بندر دیر در جنوب واقع شده‌است و با مرکز استان ۱۸۰ کیلومتر فاصله دارد.ساحل بندر دَیّر یکی از زیباترین مکان‌های ساحل و دریا است که سه اسکله اصلی معروف آن، صادر کننده و تامیین کننده ماهی ومیگو به داخل و خارج کشور است.

این بندربا داشتن ۵۰۰ فروند موتورلنج، کشتی و قایق صیادی و سفاری یکی از بنادرمهم صید و صیادی در کشور محسوب می شود اما هنور شهر بندری آن با مشکلاتی روبرو است.

شماری از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان دیر سه‌شنبه‌شب در نشست با شهردار بندر دیر مسائل و مشکلات شهر را بیان داشتند و خواستار رفع این مشکلات شدند.

 

چهره شهر دیر نازیبا و خسته است/ بیمارستان دیر به یک طنز خبری تبدیل شده است

ابراهیم دانش دوستیکی از خبرنگاران هفته نامه نسیم جنوب در شهرستان دیر گفت: سردخانه اموات دیر درمحل مناسبی احداث نشده و مردم نسبت به جایگاه فعلی آن گلایه دارند.

وی با انتقاد از وضعیت کنونی این شهر، افزود: چهره شهر دیر نازیبا و به‌ویژه در شب خسته به نظرمی رسد وباید شهرداری برای تغییر این وضعیت فکری کند.

وی ادامه داد: بیمارستان در دست ساخت دیر همچون اسکله خورخان بردخون به یک طنز خبری تبدیل شده است ومردم انتظاردارند که هرچه زودتراین پروژه ملی وحیاتی به سروسامانی برسد.

 

زمینه ایجاد جذب توریست وگردشگران در دیر فراهم شود

مدیر سایت دوراهک نیوز گفت: بندر دیر یکی از بنادر زیبای استان بوشهر است که دارای ساحلی بکر و مناظر دیدنی زیادی دارد.

هادی دوراهکی افزود: شهرداری بندردیر باید برای سامان دادن به چهره شهر وفضای سبز برنامه ریزی کند و زمینه ایجاد جذب توریست وگردشگران را فراهم کند.

وی گفت: شهرداری بندر دیر نام یکی از خیابان ها یا مجتمع فرهنگی شهر رابه نام مرحوم خلیل عمرانی قراردهد تا بتوانیم بخشی از خدمات این استاد بزرگ را برآورده کرده باشیم.

مدیر سایت خبری نجیرم گفت: چهره شهر دیر دچار سردرگمی است و نیاز است که برای آن یک چشم انداز چند ساله تعریف شود.

لزوم تسریع در تکمیل اسکله تفریحی شهرداری و بیمارستان نیمه تمام دیر

محسن عمرانی افزود: اسکله تفریحی شهرداری واقع در بندردیر و بیمارستان نیمه تمام دیر نیاز است که هرچه سریع تر تکلیف آنان روشن شود ومردم از خدمات آن ها بهره مند شوند.

وی گفت: چارت نیروی انسانی شهرداری بسیار اندک است ونیازبه نیروهای انسانی متخصص دارد.

یکی از خبرنگاران شهر دیر نیز گفت: الحمدالله از زمان انتخاب شهردارجدید رویکرد خدمات دهی به مردم وتوجه به عمران شهری مطلوب است.

حسین اسدی افزود: اکنون رشد درختان در شهردیر بسیار زیاد است ونیاز به مدیریت صحیح دارد.

وی گفت: شهردارباید از فکر و استعدادهای مردم بویژه نخبگان ودانشجویان برای توسعه وپیشرفت شهر کمک بگیرد تا شاهد عمران وآبادانی شهر باشیم.

 

پنجشنبه بازار و بازار ماهی فروشی و تره بار دیر ساماندهی شوند

مدیر سایت خبری تحلیلی تماته آبدان نیز گفت: رویکرد شهردار وشورای اسلامی شهردیر امیدوارکننده است.

ابراهیم جاگرانی افزود: انتخاب مشاور برای شهردار و پاسخ مسئولان در برابر انتقادهای سازنده خبرنگاران وسایت های خبری لازم است.

وی گفت: مسئولان باید با تعامل سازنده با خبرنگاران اخبارهای خود را در اسرع وقت به سایت‌های خبری ارسال دارند.

یکی دیگر از خبرنگاران بندر دیر گفت: شهردار دیر باید به کمک اعضای شورای اسلامی تنگناها و مسائل شهرداری را شناسایی کند و برای رفع آنان چاره اندیشی کند.

عباس بحرانی افزود: اگر می خواهیم که شهری آباد و توسعه یافته داشته باشیم باید برنامه های مهمی برای درآمدزایی شهرداری پیدا شود.

وی گفت: تعیین تکلیف اسکله تفریحی شهرداری و ادامه پارک ساحلی، وضعیت پنجشنبه بازارو بازار ماهی فروشی وتره بار از مهم ترین مشکلات مردم شهر دیر است.

 

انتقاد سازنده چراغ آینده است

شهرداربندردیر نیز گفت: انتقاد سازنده چراغ آینده است وشهرداری با روحیه انتقادپذیری وشنیدن صدای مخالف درجهت رشد و توسعه شهر حرکت می کند.

علی منصوری افزود: سامانه پیام کوتاه، تشکیل کلاس های آموزشی در پارک وچاپ نشریه پیام دیر برای امور فرهنگی شهرداری بندر دیر بوده است.

وی گفت: کمیته مشاوران شهردار تشکیل شده است وانتخاب شهردارمحله و تشکیل کمیته بانوان در دستور کار شهرداری است.

 

بهبود وضعیت روشنایی شب

منصوری در ارتباط با وضعیت مبلمان شهری اظهارکرد: از زمان تصدی شهرداری بندردیر اولین گام برای تغییر چهره نازیبای شهر برداشتم و در این ارتباط اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی افزود: چهره شب بندر دیر بیشتر مورد بهره برداری مردم قرار می‌گیرد و شب هم با روشنایی زیباست و دراین زمینه برای نصب چراغ های رنگی و۱۰۰ پروژکتور سبز سفارش شده و اصلاح درختان معابر و روشنایی پارک ها و فضای سبز و بلوارها در دستور کار قرار گرفته است.

http://multimedia.mehrnews.com/Original/1392/10/04/IMG10345713.jpg

شهردار بندر دیر اضافه کرد: رعایت نظم در اداره و درون شهرعاملی مهم در تحرک بخشی مثبت به امور است تا بتواند گام های تأثیرگذاری را در راستای بهبود خدمات رسانی به شهروندان بردارد به همین دلیل باید عمل به قانون و قانون گرایی سرلوحه امور همگان باشد.

 

طراحی بازار و پارک جنگلی و جابجایی سردخانه اموات

وی در ارتباط با وجود ظرفیت‌ها در بندردیر بیان کرد: بندر دیر ساحلی بکر و زیبا دارد و در کشور بزرگ ترین بندر صیادی است که دارای درختان حرا بسیار زیباست.

منصوری گفت: در مدت ۷۵ روزه مسئولیت در شهرداری احداث خیابان مهر به طول ۵۶۰متر، زیرسازی ۱۰کوچه و معبر، آغاز عملیات اجرایی خیابان محله شهید جفاکش، ادامه بلوار غدیر و اجرای زیرسازی وآسفالت محوطه سازی مسکن مهر دیر از کارهایی است که دراین مدت صورت گرفته است.

وی پرداخت حقوق معوقه کارگران و پرسنل شهرداری، پیگیری پروندهای شهرداری دردادگاه، طراحی بازار، پارک جنگلی، جابجایی سردخانه اموات و تصمیم برای ایجاد مراکز گردشگری و توریستی برای این بندراز اقدامات شهرداری دراین مدت بوده است.