بوشکان نیوز: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتستان از شناسایی ۶ هزار بافنده فرش فعال در دشتستان خبر داد.

به گزارش بوشکان نیوز؛ محمدحسین احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: دشتستان دارای قابلیت‌های بسیار بالای صنعتی و معدنی است و استفاده از این قابلیت‌ها امری لازم و ضروری است.
وی افزود: حمایت از تولیدکنندگان واحدهای صنعتی در دستور کار قرار دارد و در این مسیر تاکنون اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتستان خاطرنشان کرد: بافندگان در دشتستان دارای جایگاه خاصی هستند و به فضل خدا حمایت خوبی از این عزیزان خواهیم داشت.
احمدی تصریح کرد: در دشتستان ۶ هزار بافنده فرش شناسایی شده که اغلب مربوط به قشر زحمتکش روستائی و عشایر هستند.
این مسئول ابراز داشت: در حال حاضر ۲ هزار بافنده فعال دائم و فصلی وجود دارد که بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ نفر آن گواهی صلاحیت فنی و حرفه‌ای دریافت و بیمه شده‌اند.
احمدی یادآور شد: توجه به اشتغال خانگی از حوزه‌هایی است که اداره صنعت، معدن و تجارت سال گذشته در این زمینه فعالیت بسیار خوبی داشته است.
وی حمایت از فعالان در عرصه بافندگی و فرش دستباف را از مهم‌ترین اولویت‌های این اداره در تقویت اشتغال خانگی دانست و اضافه کرد: معرفی بافندگان فرش دستباف شهرستان به بانک‌های عامل برای اخذ تسهیلات مشاغل خانگی از برنامه‌های این اداره است.
احمدی در ادامه از تهیه بانک اطلاعاتی اصناف دشتستان خبر داد و افزود: تدوین بانک اطلاعاتی جامع از اصناف دشتستان از مهم‌ترین اولویت‌های اجرایی این اداره بوده و در راستای ساماندهی اصناف و بازدید از اتحادیه‌ها که با همکاری مجمع امور صنفی شهرستان و دیگر ادارات مرتبط تحقق یافت به نتایج خوبی دست یافتیم.
وی تاکید کرد: از مسئولان انتظار داریم حمایت لازم را از فعالان و تولیدکنندگان بخش صنعت و معدن داشته باشند.