بوشکان نیوز: فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دشتی گفت:یک باند سه نفره کلاهبرداری میلیاردی در دشتی دستگیر شدند.

به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سرهنگ رهام رضایی در جمع خبرنگاران از دستگیری سه نفر کلاهبردار که در استانهای البرز و بوشهر اقدام به کلاهبرداری می‌کردند خبر داد و اظهار داشت: کلاهبرداران به ۱۰ فقره کلاهبرداری و جعل سند اعتراف کردند.

 

وی افزود: مامورین پلیس آگاهی این شهرستان  پس از شناسایی طی عملیاتی سه نفر کلاهبردار به نام‌های ع-د،ن-ز،م-آ  که ساکن شهرهای خورموج،کرج و کنگان هستند  دستگیر کردند.

 

فرمانده انتظامی دشتی اضافه کرد: این متهمین با تشکیل باندی تحت پوشش اخذ و تهیه تسهیلات بانکی از تعداد افراد پول و سند ملکی دریافت می کردند که قصد کلاهبرداری داشتند.

 

http://multimedia.mehrnews.com/Original/1392/08/02/IMG14301484.jpg

دستگیری متهمان درحین خروج از شهرستان

رضایی تصریح کرد: متهمین ردیف های دوم وسوم در حین خروج از شهرستان دستگیر و متهم ردیف اول نیز از استان متواری که پس از شناسایی محل اختفا در شهر کرج دستگیر شد.

 

وی ادامه داد:متهمین تلاش زیادی برای انکار حقیقت داشتند که با تحقیقات بعمل آمده و با وجود دلائل ومستندات غیر قابل انکار در نهایت به  کلاهبرداری ۱۰ فقره اعتراف کردند.

 

رضایی بیان کرد: این سه نفر اعتراف کردند که قصد برنامه ریزی قبلی و تحت پوشش تهیه تسهیلات بانکی با کمترین سود و بدون نیاز به ضامن، قصد جمع آوری مبالغ هنگفتی از این طریق داشتند.

 

کشف ۶۹ فقره چک پول جعلی

رضایی خاطرنشان کرد: همچنین دو نفر سرنشین خوردو سواری پراید که مقادیر قابل توجه ای چک پول جعلی در اختیار داشتند دستگیر شدند.

 

وی بیان کرد: این دو نفر با وجود تلاش برای متواری شدن از صحنه دستگیر که در بازرسی بدنی ۶۹ فقره چک پول جعلی ۵۰۰ هزار ریال کشف شد.