بوشکان نیوز: تاثیر اعیاد و ایام سوگواری و حجم عرضه و تقاضا در تمام دنیا قاعده مهمی در خرید و فروش به حساب می‌آید. این موضوع تا جایی تاثیر خود را نشان می‌دهد که در شب کریسمس برند‌های بزرگ دنیا و مغازه‌ها تخفیفاتی برای فروش بیشتر، خروج کالای قدیمی از چرخه عرضه و جذب مشتری بیشتر در نظر می‌گیرند.

اگر در چند روز گذشته به سایت‌های فروش بین‌المللی و نمایندگی‌های برند‌های بین‌المللی که در ایران فعال هستند سری زده باشید از تخفیفات ویژه آنها تا ۸۰ درصد مطلع شده‌اید.

این تخفیفات تا جایی پیش رفته است که توانسته مشتریان بسیاری در ایران برای خود دست و پا کند.

از سویی دیگر توجه و استقبال مشتریان نشأت گرفته از واقعی بودن تخفیفات است و مشتریان اذعان دارند که تخفیف اعمال شده بر قیمت کالا قابل لمس است.

در این رابطه یک خریدار که به صورت اینترنتی کالای خود را سفارش داده است گفت: تخفیف بسیار زیاد، باعث ترغیب به خرید در من شد.

وی ادامه داد: با وجود این‌که کالا در کشور دیگری است به دلیل تخفیف ۸۰ درصدی هزینه‌ی پست بین‌المللی توجیه اقتصادی دارد و خرید این‌چنینی هزینه‌ی کمتری نسبت به خرید کالا در ایران دارد.

در کنار پست بین‌المللی، در ایران افراد شغلی به عنوان آورده‌ی کالا از کشور‌های اروپایی و آمریکایی برگزیده‌اند. این فعالیت به گونه‌ای است که فرد متقاضی کالای خود را از سایت مادر انتخاب کرده و فرد آورنده سفارش خود را اعلام می‌دارد و به همان قیمت سایت مادر اما با دلار یا یورو کالا را تحویل می‌دهد.

جوانی ۳۰ ساله که این‌گونه کالای خود را خریداری کرده است، بیان داشت: سایت مادر آنقدر معروف است که در ایران نمایندگی فروش دارد اما تخفیف سایت مادر بیش از نمایندگی ایرانی آن است. از این‌رو محصول مورد نظر که کفش کتانی بود را در نمایندگی پرو کرده و با پرداخت هزینه کفش با دلار محصول را از رابط ایرانی که با فروشگاه سایت مادر در کشور آمریکا در ارتباط است با اعمال تخفیف شب کریسمس خریداری کردم.

به گزارش ایسنا؛ اکثر افرادی که از این تخفیف‌ها استفاده کرده و علاقه به خرید محصولات با کیفیت و خارجی دارند در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که تخفیفات فروشگاه‌های داخلی را چگونه ارزیابی می‌کنید، به این موضوع اذعان داشتند که تخفیفات فروشگاه‌های ایرانی دروغی بیش نیست و فروشندگان کالای باکیفیت و مد روز خود را به فروش فصلی نمی‌گذارند و اگر هم کالای نو و با کیفیت را به تخفیف برسانند سود آن را قبلا برده‌اند یا آن را در مرحله‌ی اول با قیمت بالا عرضه کرده که در زمان تخفیف تازه به قیمت واقعی کالا نزدیک شده است.