بوشکان نیوز: مدیر باشگاه تفریحی سوارکاری خلیج فارس گفت: بنده به خاطرعلاقه فراوانی که به سوارکاری داشتم این باشگاه را دراستان بوشهرراه اندازی نمودم که به علت بی توجهی مسئولین وقت تربیت بدنی قصد دارم این باشگاه رابه استان فارس منتقل کنم.

به گزارش بوشکان نیوز، یداله جوکار در گفتگو با چغادک نیوز اضافه کرد: ما دراین باشگاه مشکلات فراوانی را از جمله تامین آب وبرق مورد نیازداریم که آب را از جاهای دیگرمهیا میکنیم و برق نیزبوسیله ژنراتوربا سوخت گازوئیل تامین می شود که درماه حدودا ۱۲۰۰۰ لیترگازئیل مصرف می شود و هزینه ای برابر با ۴۰ میلیون ریال را برای ما بهمراه دارد که بارها به مسئولین اعلام کرده ایم ولی کمکی به این باشگاه نشده است.

وی با بیان اینکه به علت مشکلات فراوان و عدم حمایت مسئولین تعداد اسب ها از۳۰ به ۱۰ راس کاهش یافته است بیان داشت: در حال حاظردراین باشگاه اسبهایی با نژادهای عرب دره شوربومی و ترکمن جهت آموزش و مسابقه نگهداری می شوند که با کادری مجرب درخدمت جوانان استان می باشند.

مسئول باشگاه تفریحی سوارکاری خلیج فارس اظهارداشت: این باشگاه با ۳ مربی مجرب به نامهای خانم زینب کدخدایی و آقایان حامد خوشنیت و وحید آبخو درمسیرجاده عالی شهر به بوشهر ، به امرتعلیم،  پرورش اسب،  سواری آزاد ، استقامت ، کورس ، کمان گیری روی اسب و رام کردن اسب ویژه خواهران و برادران مشغول می باشند.

جوکارتصریح کرد: به علت بی توجهی مسئولین خواسته هایی را که داشتم به آن نرسیدم ولی الان هم هیچ تلاشی نمی کنم و بارها به مسئولین مراجعه نموده ایم که قول دادند ولی عمل نکردند والان خودم را کوچک نمی کنم و اگر روند کار به همین منوال پیش رود این باشگاه را به استان فارس منتقل می کنم که توجه بیشتری به ورزش سوارکاری دارند.

خانم زینب کدخدایی یکی ازمربیان این باشگاه درگفتگو با خبرنگارما گفت: بنده متولد کازرون هستم و ساکن بوشهرکه به علت درخواست های مکرر مدیرباشگاه ازخانواده وهمه خواسته ها وامکاناتی که دراستان فارس بود گذشتم و به عشق مردم استان بوشهرو علاقه فراوان به سوارکاری آمدم که این ورزش رابه مردم بوشهرتعلیم دهم که با عدم توجه مسئولین مواجه شدیم.

لازم به ذکر است :  خانم کدخدایی با سابقه ۱۰ سال سوارکاری و۵ سال نیزمربیگری دارای مدارک زیادی در رشته سوارکاری ومربی گری است ودارای مقامهایی همچون اولین مقام کمان گیری روی اسب و مربیگری دراستان ، دارای مدرک مربیگری درجه ۳ با تاکید کشورانگلستان ، قهرمان مسابقات کورس کازرون سال ۸۹،  مقام اول مسابقات استقامت درسال ۸۸ استان فارس ، قهرمان مسابقات کورس سال ۸۸ درکازرون ، مقام دوم مسابقات کشوردرسال ۸۹ در شیراز با حضور کادر feiدر جام پرسپولیس  و …. می باشد.

گفتنی است مدیر باشگاه یداله جوکار که یکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس می باشد که ۷ سال سابقه جبهه حق علیه باطل و ۱۸ سال خدمت در نیروی دریای را در کارنامه خود دارد به علت تعصب فراوان به نام خلیج همیشه فارس اسم این باشگاه سوار کاری و همچنین سفره خانه و چایخانه، رستوران ، فست فود وبرخی مغازه ها و دیگر اماکن تجاری خود را خلیج فارس نام گذاری نموده است.