بوشکان نیوز: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتستان از کشف ۱۷۴ تخلف صنفی در دشتستان خبر داد.
به گزارش بوشکان نیوز، محمدحسین احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در دشتستان اظهار داشت: اداره صنعت، معدن و تجارت دشتستان در راستای تنظیم بازار اقدامات ارزنده‌ای در سال جاری انجام داده است.
وی افزود: ساماندهی بازار و جلب رضایت خاطر شهروندان از اقدامات مهم و ارزشمند این اداره است که امیدواریم تداوم یابد.
این مسئول خاطرنشان کرد: همکاری گسترده مردم دشتستان در امر نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی و غیرصنفی باعث ثبات قیمت‌ها و آرامش بازار می‌شود.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتستان با تشریح اقدامات حوزه معاونت بازرسی و نظارت اداره تصریح کرد: در آذر ماه سال‌جاری دو هزار و ۸۰۶ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی در بخش‌های مختلف تولیدی، خدماتی، خدمات فنی و توزیعی در سطح شهرستان انجام شده است.
احمدی با بیان کشف ۱۷۴ مورد تخلف در این بازرسی‌ها، بیان کرد: در این راستا ۱۴۷ فقره پرونده برای واحدهای مختلف صنفی و غیرصنفی تشکیل و به اداره تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
وی با تاکید بر اینکه در برخی از این پرونده‌ها بیش از یک مورد تخلف انجام شده تاکید کرد: عمده این تخلفات گرانفروشی، کم‌فروشی و عدم درج قیمت بوده که در مجموع بیش از ۱۶۱ میلیون ریال جریمه برای متخلفان در نظر گرفته شد.
احمدی افزود: طی یک‌ماه اخیر از طریق ستاد خبری اداره صنعت، معدن و تجارت دشتستان ۳۵ مورد گزارش و شکایات مردمی دریافت و در رسیدگی به آنها ۲۷ مورد تخلف محرز شد.
وی در پایان یادآور شد: شهروندان محترم می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف واحدهای صنفی اعم از کم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت و…. مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ و یا با مراجعه به واحد ستاد خبری اداره موارد تخلف را گزارش کنند تا بازرسان در اسرع وقت ضمن پیگیری با متخلف برخورد قانونی انجام گیرد.