بوشکان نیوز: باران از دیشب شروع به باریدن گرفته و تا کنون(ظهر چهارشنبه) نیز ادامه دارد. بر طبق پیش بینی سازمان هواشناسی استان بوشهر، بارش باران در استان تا روز جمعه ادامه دارد. بارش باران در این موقع از سال باعث خوشحالی بسیاری از مردم بخصوص کشاورزان گردیده است.

SAM_2262

مدتها بود که باران به این خوبی اینجا نزده بود همیشه ساعت ۹ شب پای اخبار شبکه یک تلویزیون می نشستیم و شش دانگ حواسمان را جمع می کردیم تا ببینیم هواشناسی چه می گوید. هواشناسی هم یک ضدحال درست و حسابی به همه میزد و میگفت: “این توده ای که می بینید از طرف خوزستان وارد میشه و از شمال بوشهر رد میشه و به فارس و دیگر نقاط کشور میره و از کشور خارج میشه!!” گویا که ما جزء کشور نبودیم همه جای ایران باران داشت بجز اینجا!

خوشبختانه این باران روحیه همه را تازه کرده است. از دیروز ظهر که هوا ابری شد تا غروب باران نبارید اما از غروب به بعد، بارندگی بصورت نم نم شروع شد و تاکنون نیز ادامه دارد.

SAM_2317

شاید درک ارزش این باران بیشتر از همه برای کشاورزان ملموس تر باشد. شغل اکثر مردم این مناطق کشاورزی میباشد و با توجه به بحران کم آبی حاکم بر این مناطق، اهمیت باران برای کشاورزان بیش از دیگران است. فقط کافیست یکبار از این کشاورزان سئوالی را در مورد باران بپرسید و ببینید که چگونه و با چه شور خاصی شروع به صحبت کردن می کنند. اطلاعاتی که این کشاورزان در مورد زمان وقوع بارندگی دارند شاید در حد یک هواشناس خبره باشد!