بوشکان نیوز: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: ازروز شنبه هفته آینده نیز سامانه جدید بارشی وارد این استان می شود و از روز یکشنبه تا دوشنبه در کل استان بارش خوبی پیش بینی شده است.
 
به گزارش بوشکان نیوز نادر شفیع خدایی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال وضعیت بارش‌ها نسبت به سال گذشته مطلوب است اظهار کرد: هر چند خشکسالی‌های سال‌های گذشته اثرات نامطلوبی در استان به‌جا گذاشته است ولی امسال پیش بینی بارش‌هایی مطلوب می‌کنیم. 
 
وی با بیان اینکه سامانه بارشی از روز گذشته آغاز و کل نقاط استان را تحت تاثیر قرار داده است تصریح کرد: با طوفانی شدن دریا که از روز گذشته آغاز شده است ارتفاع موج در خلیج فارس امروز به ۱٫۵ متر رسید. 
 
مدیرکل هواشناسی استان بوشهربا بیان اینکه سامانه بارشی در استان همراه با وزش باد است تصریح کرد: این سامانه همراه با وزش باد شدید بویژه روی دریاست و بواسطه افزایش سرعت باد و مواج شدن خلیج فارس نیز اخطاریه برای پرهیز از فعالیت دریانوردی صادر شده است. 
 
شفیع‌خدایی، بیشترین بارش در ۲۴ ساعت گذشته را در بخش شمالی استان بوشهر اعلام کرد و افزود: شهرستان های گناوه و دیلم بیشترین بارش داشته‌اند که دربرخی مناطق نیز همراه با تگرگ بوده است. 
 
وی خاطرنشان کرد: در مدت یادشده بیشترین میزان بارندگی مربوط به شهر گناوه با ۳۱میلی متر و کم ترین آن نیز اهرم با دو میلی متر است ضمن این که میزان بارندگی درشهر بوشهر نیز در این مدت هشت میلی متر ثبت شده است. 
 
وی با بیان اینکه این سامانه بارشی در اکثر نقاط استان بوشهر فعال است گفت: این سامانه از روز پنجشنبه نیز در بخش های جنوبی به صورت پراکنده ادامه خواهد یافت.
منبع: برنا