بوشکان نیوز: زمین لرزه ای به بزرگی چهار و ۸ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) امروز – جمعه ۱۳ دی ماه – بندر کنگان در استان بوشهر را لرزاند.
به گزارش ثلاث و به نقل از مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه ساعت ۱۷ و ۵۱ دقیقه و ۵۶ ثانیه دراین منطقه بوقوع پیوست.

شبکه های لرزه نگاری وابسته به این مرکز، موقعیت جغرافیایی وقوع این زمین لرزه را در ۲۷.۸۲ درجه شمالی و ۵۲.۰۴ شرقی درجه و در عمق ۱۹ کیلومتری زمین ثبت کردند.

این زمین لرزه در ۳ کیلومتری بندر کنگان، ۶ کیلومتری شهر بنک و  ۱۱ کیلومتری شهر دیر به وقوع پیوسته است.

فعلا هیچ اطلاعاتی از خسارات این زمین لرزه در دست نیست.

اکیپ های هلال احمر در حال بررسی هستند

فرماندار کنگان در گفتگویی کوتاه با خبرنگار ثلاث اظهار داشت : فعلاً هیچ گزارشی در خصوص خسارت های وارده به ما اعلام نشده است و در حال بررسی هستیم.

عباس تبرکی گفت: اکیپ ها هلال احمر شهرستان کنگان فعالیت خود را آغاز کرده اند و با جدیت تمام از زمان آغاز این زمین لرزه در حال بررسی وضعیت موجود هستند.

شهرداری و شورای کنگان در آمادگی کامل

رئیس شورای اسلامی بندر کنگان نیز در خصوص زلزله ۴٫۸ ریشتری به ثلاث گفت: خوشبختانه طبق بررسی های انجام شده؛ زمین لرزه ۴٫۸ ریشتری کنگان در سطح شهر هیچ مشکلی ایجاد نکرده است و در صورت بروز خرابی ، شهرداری و شورای شهر کنگان آمادگی کامل برای بازسازی اماکن تخریب شده را دارد.

اکبر پاریابی گفت: بررسی ها نشان می دهد که بافت فرسوده شهر نیز دچار هیچ مشکلی نشده است و گزارشی مبنی بر تخریب وجود ندارد.