بوشکان نیوز: شدت بارندگی در بوشهر از صبح امروز (دوشنبه) خیابان های مرکز استان را به رودخانه مبدل کرد.

به گزارش بوشکان نیوز به نقل از خلیج فارس؛ در بیشتر خیابان های شهر بوشهر ارتفاع آب به ۳۰ سانتی متر هم رسیده است، طوری که چرخ خودرو ها زیر آب ناپدید می شود.

همچنین برخی خودروها نیز به علت آبگرفتگی قسمت های برقی در خیابان متوقف شده و برخی دیگر نیز بر اثر نداشتن دید کافی در کانال های دفع آبهای سطحی سقوط کرده اند.

بیشتر آبگرفتگی در شهر بوشهر در چهار راه کشتیرانی، میدان قدس، خیابان بهشت صادق، پل پوردرویش و خیابان و میدان امام مشاهده شد که باعث کندی حرکت خودروها شده است.

تاکنون گزارشی از نفوذ آب به درون خانه ها و خسارت ناشی از بارندگی دریافت نشده است.

بارندگی در بوشهر که از ساعت های ابتدایی صبح دوشنبه شدت گرفته بود، مانع حضور به موقع بسیاری از کارمندان در محل کار خود شد.

همچنین مشاهدات خبرنگار ما از سطح شهر نشان می دهد بسیاری از مغازه داران بوشهری به دلیل شدت بارندگی، در این روز فعالیتی نداشته اند.

همچنین به دلیل آبگرفتگی و سرمای هوا، تردد در خیابان ها کاهش یافته و عملا شهر بوشهر به حالت نیمه تعطیل درآمد.

همچنین علیرغم شدت بارش ها، مدارس استان در نوبت صبح تعطیل نشد تا دانش آموزان و والدین آنها با زحمت بسیار خود را به مدارس برسانند.

به نوشته ایرنا، مدارس همه مقاطع تحصیلی در نوبت عصر در استان تعطیل شده است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان، میزان بارندگی در شهر بوشهر تا ظهر دوشنبه بالای ۸۰ میلی متر گزارش شده است.

تا زمان انتشار این گزارش، شدت بارندگی افزایش یافته است.

ارتفاع موج در خلیج فارس به ۲ متر می رسد
مدیر مرکز تحقیقات هواشناسی استان بوشهر خبر داد: بارش ها همراه با رعد و برق تا فردا در استان  ادامه می یابد.

علیرضا بهادری افزود: شدت بارش‌های امروز از بعدازظهر بیشتر می‌شود، ضمن اینکه بادهای شدید جنوبی که در اصطلاح محلی به آن قوس گفته می‌شود به وقوع می‌پیوندد.

وی افزود: روز سه شنبه نیز هوای مناطق مرکزی به سمت جنوب استان تمام ابری در برخی نقاط رگبار پراکنده است و از فردا شب به تدریج از تراکم ابر کاسته می شود.

وی با بیان اینکه ارتفاع موج در خلیج فارس به  ۲ متر هم می‌رسد از دریانوردان خواست تا فردا از فعالیت در خلیج فارس بپرهیزند چرا که طوفان شدید سبب متلاطم شدن دریا می‌شود.