به گزارش بوشکان نیوز، محمدحسین احمدی ظهر امروز در نشست مسئولان دشتستان اظهار داشت: اداره صنعت و معدن و تجارت در راستای دفاع از حقوق مصرف‌ کنندگان از تمام توان و ظرفیت موجود به نحو مطلوب بهره می‌برد.
وی افزود: تنظیم بازار و برخورد با سوء‌استفاده‌کنندگان و سودجویان در دستور کار قرار دارد و امیدوار هستیم در این مسیر به اهداف مورد نظر برسیم.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتستان با اشاره به عملکرد موفق سامانه ۱۲۴ خاطرنشان کرد: موفقیت در برخورد با گرانفروشی در گرو همکاری و تماس همشهریان با سامانه ۱۲۴ است.
احمدی با اشاره به اینکه سامانه ارتباطی ۱۲۴ سریع‌ترین پل ارتباطی بین مردم و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان است، تصریح کرد: در راستای نظم‌دهی و انسجام‌بخشی بیشتر به فرآیند تنظیم بازار و نظارت گسترده‌تر بر مراکز ذخیره سازی و نگهداری کالا، انبارها، سردخانه‌ها و جایگاه‌های توزیع کالا و عرضه خدمات، بازرسی‌های مستمری توسط بازرسان این اداره صورت می‌گیرد.
این مسئول اضافه کرد: این بازرسی‌ها کامل و بدون نقص نیست و نیازمند مکمل دیگری است که آن نیز نظارت‌های مردمی و ارتباطات مستمر و حمایت‌های مردمی است.
وی گفت: یکی از سریع‌ترین راه‌هایی که می‌تواند این اداره را در تنظیم بازار و کنترل و نظارت بر قیمت‌ها یاری رساند سامانه ۱۲۴ به عنوان یک پل ارتباطی است.
احمدی با بیان اینکه قوانین بازدارنده خوبی در کشور برای مقابله با گرانفروشان و محتکران وجود دارد، تاکید کرد: بازرسان اداره برای اجرای طرح ویژه نوروز ۹۲ آمادگی کامل دارند و برنامه ویژه‌ای برای تعیین وظایف و مسیر بندی آنها در نظر گرفته شده است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتستان با بیان دریافت بیش از ۱۳۰ مورد گزارشات تلفنی مردم با سامانه ۱۲۴ متذکر شد: ۷۰ مورد از این تماس‌ها منجر به تشکیل پرونده شده و به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارسال شده است.
وی اذعان داشت: شهروندان گرامی می‌توانند هرگونه تخلف مشهود از قبیل گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب، عدم عرضه صحیح کالا، احتکار، عدم صدور فاکتور خرید و سایر تخلفات را از طریق تماس با تلفن ۱۲۴ به ستاد خبری مستقر در اداره گزارش کرده تا در اسرع زمان مورد رسیدگی قرار بگیرد.