بارش ۱۴۰ میلیمتر باران در برازجان/ تلاش برای رفع مشکل برق و هدایت آب خیابان‌ها

بوشکان نیوز: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: میزان بارش در شهر برازجان طی دو روز اخیر به ۱۴۰ میلیمتر رسیده است.

 

به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، شاپور رستمی دوشنبه شب در جمع خبرنگاران به وضعیت بارندگی در نقاط مختلف استان بوشهر اشاره کرد و اظهار داشت: در دو روز اخیر سامانه بارشی اغلب نقاط استان بوشهر را در بر گرفته است و برای کشاورزان امیدهای خوبی را ایجاد کرده است.

وی به برخی از مشکلات پیش آمده در شهر برازجان اشاره کرد و افزود: در شهر برازجان شاهد بارش ۱۴۰ میلیمتر باران بودیم که در رفت و آمد مردم این شهر مشکلاتی ایجاد کرد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر اضافه کرد: با توجه به اینکه سازمان هواشناسی اعلام کرده بود که بارندگی‌ها تا عصر نیز ادامه دارد، تعطیلی مدارس را اعلام کردیم تا مشکلی برای دانش اموزان ایجاد نشود.

وی همچنین به حضور نیروهای امدادی در مناطق مختلف استان اشاره کرد و بیان داشت: اکیپ‌های امدادی و نیروهای هلال احمر و نیروی انتظامی و شهرداری و اکیپ‌های شهرداری در حال فعالیت هستند.

رستمی به مشکلات ایجاد شده برای برق شهر برازجان اشاره کرد و ادامه داد: بر اثر صاعقه یکی از پست‌های برق شهر برازجان دچار اتش‌سوزی شد و اکیپ آتش‌نشانی بلافاصله برای خاموش کردن آن وارد عمل شدند و آتش را خاموش کردند.

وی اضافه کرد: با وجود تلاش‌های صورت گرفته از سوی اکیپ تعمیرات برق ولی به علت آسیب‌های وارد شده به این پست برق امکان تعمیر آن وجود نداشت و برق‌رسانی از طریق دیگر پست‌های برق انجام شد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر افزود: نیروهای امدادی در تلاش هستند تا آب را به گونه‌ای هدایت کنند که مشکلی برای مردم ایجاد نشود.

 

بسته شدن برخی محورهای ارتباطی در استان بوشهر

بوشکان نیوز: مرکز مدیریت راههای کشور اعلام کرد محور برازجان – گناوه حدفاصل برازجان تا پل کُلَل به دلیل بالا آمدن آب تا سطح جاده بسته شده است.
به گزارش بوشکان نیوز به نقل از واحد مرکزی خبر ؛ تردد در کمربندی شیراز – برازجان قطعه جیم نیز به دلیل بالا آمدن آب تا سطح جاده به طور یک طرفه و عبور ترافیک از داخل شهر برازجان انجام می شود.
محور تنگ ارم برازجان از ورودی پل دوم نمازگاه به دلیل ریزش کوه بسته شده و تردد در محور برازجان – دالکی از پاسگاه شهید فلاحی تا پل اول نمازگاه ، یک طرفه است.
محور فرعی دویره تا چاه کوتاه نیز به دلیل آبگرفتگی بسته شده است.
همچنین محورهای فرعی آباد – عالی حسینی و گورکات از محور اهرم – برازجان و برعکس به دلیل آبگرفتگی بسته شده است.