بوشکان نیوز: طی چند روز گذشته خبری در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه محمود کریمی در اتوبان بابایی تهران به سمت یک خودرو تیراندازی کرده است.

 

به گزارش ایسنا به نقل از تدبیر، طرفداران این مداح معروف عمل او را دفاع در مقابل «تهدید اراذ‌ل و اوباش برای مداح اهل ‌بیت» مطرح کردند و منتقدان هم به شدت به این اتفاق اعتراض کردند.

 

با انتشار این خبر، فضای مجازی مملو از اظهارنظرهای متفاوت شد. خبر از این جهت قابل اهمیت بود که این تیراندازی نه از طرف یک شخص معمولی بلکه توسط یک مداح مشهور و گران‌قیمت پایتخت صورت گرفته است.

 

ابولفضل ابوترابی عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نهم با اشاره به این موضوع گفت که ممکن است مجوز سلاح این مداح معروف باطل شود.

 

در همین ارتباط، ۱۴ مداح اهل بیت (ع) نیز به دو سوال پاسخ داده‌اند؛ اول در مورد اصل حادثه و دیگر آنکه آیا خودشان سلاح دارند یا خیر. پاسخ این ۱۴ مداح در جدول زیر قابل مشاهده است.

 

مداح نظرتان درباره حادثه تیراندازی چیست؟ آیا شما اسلحه دارید؟
سلیم موذن‌زاده اطلاعی از این موضوع ندارم مداح که نباید سلاح داشته باشد. من مداح هستم، نه نیروی امنیتی که مجوز سلاح بگیرم
علی انسانی به من ارتباطی ندارد، مصاحبه هم نمی‌کنم
غلامرضا سازگار برای حمل اسلحه دولت به هر کس صلاح بداند مجوز می‌دهد و بین مداح و غیر مداح تفاوتی نیست. اگر مداح جزو افراد نظامی و امنیتی باشد می‌تواند سلاح حمل کند. سلاح ندارم
مرتضی طاهری با توجه به شناختی که از آقای کریمی دارم این کار از ایشان سر نمی‌زند. البته باید بدانید که او ورزشکار رزمی است. خطری آقای کریمی را تهدید می‌کرد می‌توانست از این روش استفاده کند. من از ابتدای انقلاب به دلیل شرایط امنیتی از وزارت اطلاعات سلاح گرفتم اما داشتن سلاح دلیل بر استفاده از آن نیست.
یدالله بهتاش در جریان نیستم و نظر خاصی ندارم اما مرسوم نیست که مداحان اسلحه حمل کنند. اسلحه ندارم
علی آیینه‌چی ایشان به همراه خانواده‌شان بوده‌اند که مورد حمله قرار گرفته‌ند. ممکن بود هر کس جای آقای کریمی باشد همین کار را بکند. حمل سلاح توسط مداحان مرسوم نیست. من هم سلاح ندارم
محمود مبینی‌پور آقای کریمی از لحاظ شغلی و اجتماعی در موقعیت خاصی هستند، پس حتما لازم بوده که داشته باشند و امثال او یا باید محافظ داشته باشند یا وسیله‌ای که از خود دفاع کنند. حمل سلاح مرسوم نیست اما از دوران فتنه به بعد ما شاهد به خطر افتادن مداحان بودیم.
علی آهی هنوز مشخص نبوده که اسلحه برای ایشان بوده یا خیر حمل سلاح مرسوم نیست. اوایل انقلاب سلاح داشتم اما الان خیر
محمدرضا طاهری اخبار ضد و نقیض بوده. برادر آقای کریمی ماجرا را طور دیگری شرح دادند و سایت‌ها هم از قول سردار رادان مجوز حمل سلاح او را قانونی اعلام کردند. آدم نمی‌داند قسم حضرت عباس را باور کند یا دم خروس را. سلاح داشتن یا نداشتن من مساله‌ای نیست که در سایت‌ها اعلام کنم. از ابتدای انقلاب ما مجوز داشتیم اما بحث نوع استفاده مهم است. در حال حاضر سلاح دارم.
جواد هاشمی (تربت) در جریان نیستم سلاح ندارم
جواد حیدری در حدی که در خبرگزاری‌ها اعلام شد خبر دارم و در جریان جزئیات نیستم. در جریان نیستم که مداحان مجوز حمل اسلحه دارند یا نه اما خودم سلاح ندارم.
سیداحمد صالحی خوانساری من از جزئیات این حادثه خبر ندارم اما در این کشور امن، اسلحه‌کشی بازتاب خوبی ندارد. آقای کریمی رفیق من است اما بازتاب این حرکات خوب نیست ولو اینکه مجوز داشته باشد. بعضی از مداحان سلاح دارند اما نه برای اینکه در یک درگیری خیابانی اسلحه‌کشی کنند اما حمل سلاح بین مداحان مرسوم نیست. من سلاح ندارم
محمود کریمی فاضل در جریان نیستم. مداحان مجوزی برای حمل سلاح ندارند. من هم سلاح ندارم
اسماعیل هلالی آقای کریمی فرد ویژه‌ای است که ممکن است خودش و خانواده‌اش در معرض تهدید باشند و حتما در شرایطی قرار گرفته‌اند که مجبور به استفاده از سلاح شده‌اند. من سلاح ندارم.