بوشکان نیوز: محمد طحان پور با اشاره به کاهش نرخ و ثابت بودن برخی لوازم خانگی شرکت های تولید کننده داخلی افزود: لذا رشد قیمت این نوع کالاها تا پایان سال جاری منتفی است .

وی نرخ های کنونی لوازم خانگی را کف قیمت نامید و به مردم اطمینان داد روند در بازار لوازم خانگی مثبت و کاهشی خواهد بود.

طحان پور با اشاره به برپایی نمایشگاه لوازم خانگی از فردا (چهارشنبه) در محل نمایشگاه های بین المللی تهران گفت : البته تعدادی از تولید کنندگان مطرح بین المللی به دلیل اعمال تحریم ها در این نمایشگاه شرکت نکرده اند.

وی با بیان اینکه سال های نه چندان دور تولید کنندگان لوازم خانگی بین المللی در این نمایشگاه حضور می یافتند که این امر موجب ورود تکنولوژی های جدید به ایران می شد.

طحانپور بیان کرد: نبود تولید کنندگان بین المللی موجب شده تولیدات داخلی از رونق بیشتری برخودار شوند و کیفیت تولیدات داخلی نیز به مراتب افزایش یابد.

وی حضور تولید کنندگان بین المللی را در نمایشگاه لوازم خانگی از جهت عقد قراردادهای تجاری مهم ارزیابی کرد و گفت : وجود تحریم ها عامل بازدارنده حضور آنان در این نمایشگاه است و همین موضوع سبب شده لوازم خانگی تولید ایران نتوانند از نظر قیمتی با خارجی ها رقابت کنند.

طحان پور با اشاره به افزایش کیفیت تعدادی از لوازم خانگی تولید داخل و توانایی برابری با تولیدات خارجی گفت: البته تولید کنندگان داخلی به دلیل بالا بودن هزینه های تولید نمی توانیم در بازار های جهانی حضور داشته باشیم.

وی یکی دیگر از دلایل عدم حضور کالاهای ایرانی در بازارهای جهانی را ناتوانی در ارائه خدمات پس از فروش در کشورهایی که کالا به آن صادر می شود ، دانست.

طحان پور برطرف شدن تحریم های بین المللی را عاملی در جهت حضور پر رنگ لوازم خانگی ایرانی در دنیا و نیز ارائه خدمات پس از فروش مناسب این کالاها دانست و اظهار امیدواری کرد: بزودی این مشکلات برطرف شده و لوازم خانگی ایرانی در بازار های جهانی خودنمایی کنند.

وی افزود: نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی ایران از ۱۸ تا ۲۱ دی ماه با حضور و مشارکت بیش از ۲۳۰ شرکت از جمهوری اسلامی ایران و هشت کشور خارجی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران