به گزارش بوشکان نیوز به نقل از فارس در کابل، «منصور فقیریار» دروازه‎بان افغان که در سال ۲۰۱۳ میلادی به عنوان پدیده فوتبال افغانستان شناخته شده بود، بهترین ورزشکار آلمان نیز شناخته شد.

فقیریار در اصل تبعه افغان بوده و هم‎اکنون تابعیت آلمانی داشته و در تیم «الندنبرگ» بازی می‎کند.فقیریار چندی پیش در بازی‎های جنوب آسیا با تیم ملی افغانستان برای نخستین بار در تاریخ فوتبال این کشور به قهرمانی رسید.

منصور فقیریار

وی همچنین توانست پس از شرکت در مسابقات فوتبال جنوب آسیا به عنوان بهترین دروازه‎بان و ارزشمندترین بازیکن کشورهای جنوب آسیا معرفی شود.

پس از چندی، این دروازه‎بان افغان توانست در لیست ۱۰ بازیکن برتر آسیا قرار گیرد، لیستی که بازیکنان معروفی از کشورهای ایران، کره جنوبی، عراق، امارات، ژاپن و چین نیز حضور داشتند.

چندی پیش، منصور فقیریار نامزد بهترین بازیکن آلمان در تلویزیون «ان.دی.آر» آن کشور و وارد رقابت‎ تازه‌ای شد.

تلویزیون «ان.دی.آر» آلمان همه ساله برای بهترین و محبوب‌ترین بازیکن فوتبال آن کشور جایزه‌ای در نظر می‎گیرد.در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار فقیریار در این رقابت با «ماکس کروز» و «آرنولد» به رقابت پرداخت.مردم آلمان در این رقابت به بهترین و محبوب‌ترین بازیکن فوتبال مورد علاقه خود رأی می‎دهند.

در این رقابت منصور فقیریار توانست با کسب بیش از ۱۵ هزار رأی در مقام اول، ماکس کروز با کسب بیش از ۳۸۰۰ رأی در جایگاه دوم و آرنولد نیز در مقام سوم این رقابت قرار گرفت.