به گزارش بوشکان نیوز، مصطفی سالاری روز جمعه در آیین معرفی شهرداران عسلویه، سعدآباد وآب پخش افزود: شهرداریها از دیر باز نمادی غیردولتی هستند و شهرداران و به خصوص شهرهایی که دارای امکانات اقتصادی و صنعتیند باید استقلال مالی داشته باشند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه اعتبارات تملک دارایی جوابگوی نیاز مالی شهرداران نیست تصریح کرد: نگاه شهرداران نباید به اعتبارات دولتی باشد بلکه باید شهرداران با استفاده از راههای افزایش کسب درآمد بدنبال درآمد زایی باشند.

سالاری گفت: امکان درآمدزایی و استقلال مالی درعسلویه بیش از دیگرنقاط استان بوشهر است و شهردار این شهر باید با استفاده از راههای کسب درآمد و استفاده از سرمایه گذار خصوصی برای عمران و آبادانی شهر اقدام کند.

وی توجه به اعتبارات ارزش افزوده، آلایندگی، روش های استفاده از سرمایه گذار بخش خصوصی و دیگر روش های درآمدزایی را مورد اشاره قرارداد وبیان کرد: شهرداران به سبب اینکه با مردم هر روز مواجه اند باید بیشترین و بهترین خدمات را به جامعه ارایه دهند.

استاندار بوشهر گفت: سعدآباد شهری سرسبز است و شهردار این شهر باید در زیر ساخت های لازم که در بخش های کشاورزی و عمرانی فراهم است برای توسعه مبلمان شهری و توسعه فضای سبزاستفاده کند.

سالاری تصریح کرد: شهر آبپخش نیز در موقعیت بسیار مناسبی قرار دارد که توسعه مجتمع های رفاهی می تواند روند توسعه شهری این منطقه را افزایش دهد.

وی با تاکید بر توجه به مطالبات مردم تصریح کرد: هیچ مسوولی در استان بوشهر نباید مشکلات مردم را بی پاسخ بگذارد و مطالبات و سوالات مردم را هرچند منفی باشد باید منطقی وبا احترام پاسخ داد.

استاندار بوشهر بر انتخاب مشاوره تامین درآمد تاکید کرد و گفت: روش های تامین منابع مالی متعددی وجود دارد که می توان با انتخاب مشاوری مناسب از این راهها برای توسعه شهری استفاده کرد.

سالاری اظهار کرد: دفتر فنی استانداری بوشهر باید ضمن نظارت مستمر برطرحها، حمایت های لازم را نیز از شهرداران و دست اندرکاران شهرداری ها داشته باشد.

در این مراسم استاندار بوشهر حکم علی ماندگار به عنوان شهردار عسلویه، علی رضایی به عنوان شهردار سعدآباد و حسین عباسی به عنوان شهردار آبپخش را به آنان داد.

*ایرنا