امروز: سه شنبه, ۳ مرداد , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۲ | کد خبر : 12334
     
 • معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو با تاکید بر این‌که قیمت آب و برق براساس مصوبات مجلس پیش بینی شده است، گفت: بعید می دانم قیمت آب تغییر کند اما تعرفه برق با توجه به قیمت‌های جهانی و نرخ انرژی باید تغییر کند.

  بوشکان نیوز: علیرضا دائمی تاکید کرد: قیمت برق باید در قالب هدفمندی یارانه‌ها‌ صورت گیرد.

  وی افزود: فعلا در زمینه تعرفه آب و برق چیزی تصویب نشده اما پیشنهادات ما نیز براساس پیشنهاد مجلس است که تا سقف در نظر گرفته شده قیمت‌ها می‌تواند تغییر کند.

  معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو اظهار کرد: با توجه به مجموع مسائل بعید می‌دانم در مورد آب تغییر تعرفه داشته باشیم اما در حوزه برق احتمالا تعرفه تعدیل خواهد شد.

  دائمی در مورد پیشنهاد وزارت نیرو و مجلس گفت: مجلس دولت را مخیر گذاشته بود تا ۳۸ درصد قیمت آب و برق را تعدیل کند. در مورد تعدیل نرخ پیشنهاد ما نیز براساس پیشنهاد مجلس است اما تغییر تعرفه با رعایت مباحث اجتماعی و تاثیر آن بر اقتصاد کل کشور و سبد خانوار صورت خواهد گرفت.

  وی در مورد زمان تغییر تعرفه برق نیز با توجه به لزوم انجام این کار در قالب هدفمندی‌ یارانه‌ها اظهار کرد: احتمالا تغییر تعرفه از سال آینده صورت می‌گیرد.

  به گزارش ایسنا؛ مجلس دولت را مخیر دانسته بود که در سال ۹۲ قیمت آب و برق تا ۳۸ درصد افزایش دهد اما دولت اقدامی برای این کار نکرد.

  نظرات کاربران در "افزایش قیمت برق در سال آینده"
  آخرین اخبار