به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، نادر شفی خدایی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال شاهد بارندگی‌های بسیار خوبی در استان بوشهر بودیم که سامانه‌های بارشی در همه نقاط استان فعال شدند و در چندین مرحله شاهد بارندگی در شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بودیم.

وی به میزان بارش‌ها در سال زراعی جاری اشاره کرد و بیان داشت: بیشترین میزان بارندگی مربوط به شهرستان جم با با ۳۹۵ میلیمتر بارندگی است و گناوه با ۳۳۶ میلیمتر بارندگی و دیر با ۲۷۴ میلیمتر بارندگی بیشترین بارش‌ها را داشتند.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر تصریح کرد: همچنین برازجان ۲۶۸، ریگ ۲۶۸، خارک ۲۶۶، کنگان ۲۶۳، بوشهر ۲۶۰، دیلم ۲۳۱، خورموج ۱۹۵، اهرم ۱۸۸ و عسلویه ۱۸۷ میلیمتر بارندگی را در این فصل زراعی داشته‌اند.

وی با اشاره به افزایش ۳۹ درصدی میزان بارندگی در بندرریگ به نسبت سال گذشته، افزود: در دیر ۳۲ درصد و جم ۱۵ درصد و در بوشهر نیز دو درصد افزایش بارندگی نسبت به سال گذشته زراعی ثبت شده است.

شفی‌خدایی تصریح کرد: شهر اهرم ۸۰ درصد و شهر برازجان نیز ۹۳ درصد کل بارندگی سال زراعی خود را داشته‌اند.

یک سامانه بارشی از جمعه شب در استان بوشهر فعال می‌شود

وی در ارتباط با پیش‌بینی وضعیت هوای استان بوشهر تا هفته آینده نیز بیان داشت: یک سامانه بارشی از جمعه شب این هفته در استان بوشهر فعال می‌شود و از روز شنبه شاهد بیشترین میزان بارش خواهیم بود و همه استان را فرا می‌گیرد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر به مواج شدن خلیج فارس بر اثر فعالیت این سامانه اشاره کرد و گفت: لازم است که دریانوردان توجه لازم را برای سفرهای دریایی داشته باشند.

وی به احتمال وقوع سیلاب رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر اشاره کرد و افزود: این ساملنه از روز یکشنبه از استان بوشهر خارج خواهد شد.

شفی خدایی به فعالیت یک سامانه بارشی دیگر در استان بوشهر از فردا اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: این سامانه روز چهارشنبه وارد استان بوشهر می‌شود و شاهد بارش چندانی نخواهیم بود و ابرناکی پدیده غالب این سامانه در استان بوشهر است.