به گزارش بوشکان نیوز به نقل از تسنیم، احمد پورحیدر عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گمرک بوشهربا داشتن امکانات و تجهیزات گمرکی از جایگاه مهمی در گمرکات کشور برخوردار است اظهار کرد: این گمرک  که به طور شبانه روزی فعالیت گمرکی دارد با درآمد ۹۶۷ میلیارد تومانی در ۹ ماه امسال جایگاه مهمی در اقتصاد کشور و استان بوشهر دارد.

وی با بیان اینکه گمرک بوشهر نقش مهمی در واردات و صادرات کالا دارد افزود: در ۹ ماه امسال ۸۸۰ هزار تن کالای غیرنفتی به ارزش ۴۴۰ میلیون دلار از طریق گمرک بندر بوشهر به خارج کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۳ درصد رشد داشته است.

مدیرکل گمرکات استان بوشهر با بیان اینکه از این میزان کالای صادراتی۸۶۰ هزار تن آن تولیدات صنعتی به ارزش ۴۱۶ میلیون دلاراست تصریح کرد: این تولیدات شامل محصولات پتروشیمی، لوله های چدنی و سیمان، ۲۵ هزار تن محصولات کشاورزی به ارزش ۲۶ میلیون دلار شامل آبزیان، عسل، کاه گندم، کشمش و یونجه، ۳۴ تن صنایع دستی به ارزش ۱۱۲ هزار دلار شامل فرش، حصیر و قاب چوبی و ۶۵۵ تن مواد کانی به ارزش ۱۰۲ هزار دلار است.

پورحیدربا بیان اینکه تولیدات صنعتی ۹۴ درصد از صادرات غیر نفتی گمرک بوشهر را شامل می شود از واردات  کالا از گمرک بوشهر خبرداد وگفت:  دراین مدت از طریق گمرک بوشهر ۹۲۷ هزار تن کالا به ارزش دو میلیارد دلار شامل برنج، لوازم صوتی و تصویری، موز، خودرو، کره، کاغذ، چای و دستگاه تهویه وارد کشور شده است.

وی از ترخیص ۶ هزار و ۷۰۰ خودرو خارجی از گمرک بوشهرخبرداد و گفت: در ۹ ماه امسال ۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو خارجی به ارزش ۱۳۵ میلیون دلار در این گمرک ترخیص و وارد کشور شده است.