بوشکان نیوز: نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود جمعیت ۷۲ میلیون نفری ایران هم اکنون به ۸۰ میلیون نفر یارانه پرداخت می شود.

به گزارش بوشکان نیوز به نقل از ایرنا منصور حقیقت پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اطلاعات دقیقی از درآمدها و اطلاعات فردی در کشور استخراج نشده و این موضوع مشکلات مختلفی را موجب می شود.

وی بر ساماندهی و کددارکردن اطلاعات و درآمدهای فردی در کشور را از جمله ضرورت های حاضر عنوان کرد و گفت: در نظام اداری نیازمند تعریف ساختاری هستیم که اطلاعات تمام جمعیت کشور را بر اساس واقعیت ها تنظیم کنیم.

او فقدان وجود ساختار مناسب در شناسایی افراد و میزان درآمد آن ها را یکی از دلایل بروز مفاسد اقتصادی در کشور ذکر کرد و بر پرهیز از رفتار سلیقه ای در این زمینه تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به بدهی دولت قبلی افزود: میزان بدهی و تعهدات دولت قبل ۴۵۰ هزار میلیارد تومان است که باید اقدامات اساسی برای حل آن انجام شود.

حقیقت پور در ادامه با اشاره به اجرای طرح مسکن مهر ، مطالعه این طرح قبل از اجرا را ضروری دانست که عملی نشده و ممکن است مهاجرت روستاییان به شهرها را تشدید کند.

حقیت پور افزود: ۳۰ هزار میلیارد تومان در اجرای طرح مسکن مهر در سطح کشور هزینه شده که اگر در بخش اشتغال هزینه می شد، می توانست برای یک میلیون نفر اشتغالزایی کند.

وی ادامه داد: در صورت هزینه کرد این اعتبارات در بخش اشتغال، جوانان می توانستند مشکل مسکن خود را حل کنند.

حقیقت پور همچنین با اشاره به ۲ هزار و ۹۵۰ پروژه نیمه کاره در سطح کشور گفت: دولت از بین این پروژه ها آن دسته از پروژه هایی را که بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد انتخاب و ردیف اعتبار ملی برای آن ها تعیین کرده است.

نماینده مردم اردبیل در خانه ملت با بیان اینکه از استان اردبیل تنها سد گیوی در ردیف این پروژه ها قرار گرفته و ردیف اعتبار ملی برای آن تعریف شده است ، افزود: باید تلاش کنیم با استفاده از اصل ۴۴ قانون اساسی برخی از پروژه های نیمه تمام استانی را به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار کنیم.