امروز: پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ | کد خبر : 12539
     
 • به گزارش بوشکان نیوز به نقل از تسنیم، حمیدرضا علم صبح امروز در نشست شورای ترافیک استان بوشهر با بیان اینکه فرهنگ سازی در حوزه حمل و نقل تاثیر بسزایی در کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای دارد اظهار کرد: آموزش و فرهنگ سازی در حوزه رانندگی تبعات و آثار قابل توجهی درجامعه دارد که با کاهش تصادفات سبب افزایش امیدواری مردم می‌شود.

  وی با بیان اینکه ۷۵ درصد تصادفات در حوزه روستایی موتورسیکلت‌ها هستند تصریح کرد: یکی از مشکلات تلفات جاده‌ای به ویژه در جاده‌های روستایی موتورسیکلت سواران هستند بگونه‌ای که در۱۰ ماه امسال عامل ۷۵ درصد تلفات جاده‌ای در روستاهای استان بوشهر موتورسیکلت سواران بوده‌اند.

  مدیر کل  حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر با اشاره به اجرای آموزش در روستاهای استان بوشهر تصریح کرد: تاکنون طرح آموزش موتورسیکلت سواران روستایی در ۵ مرحله در ۹ روستای استان بوشهر برگزار شده است که نقش تعیین کننده‌ای در کاهش تلفات جاده‌ای داشته است.

  علم، با بیان اینکه آموزش موتورسیکلت سوران روستایی با همکاری پلیس راه، راهنمایی و رانندگی انجام می‌شود گفت: در این طرح آموزشی ضمن آگاه سازی و فرهنگ سازی، کلاه ایمنی بین موتورسیکلت سواران توزیع می‌شود.

  وی از نصب دوربین و سامانه هوشمند کنترل سرعت در جاده‌های استان بوشهر خبرداد و گفت: با نصب سامانه کنترل سرعت هوشمند درمحوربزرگراه بوشهر- برازجان هیچ تصادفی  امسال در این محوررخ نداده است.

  مدیر کل  حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهراز نصب سامانه کنترل سرعت هوشمند در محوربرازجان – دالکی خبرداد و گفت: تا یکماه آینده با سرمایه‌گذاری  ۵ میلیارد ریالی جاده برازجان – دالکی مجهز به سامانه کنترل سرعت هوشمند می‌شود.

  علم تصریح کرد: محور برازجان به گناوه نیز بزودی با تامین اعتبار به سامانه کنترل سرعت هوشمند مجهز می‌شود.

  وی ازآموزش دانش‌آموزان روستایی حاشیه جاده‌ها خبرداد و گفت: در۹ ماه امسال ۴۰ هزار دانش‌آموز روستایی که مدارس آنان در حاشیه‌های جاده‌های استان بوشهرقرار داردآموزش‌های ایمنی، دیده‌اند و جلوی این مدارس اعلائم و تجهیزات خطر راهنمایی و رانندگی نصب شده است.

  نظرات کاربران در "سامانه کنترل سرعت درمحوربرازجان-دالکی"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان