بوشکان نیوز: نماینده شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها دو سد در استان کهگیلویه و بویراحمد احداث شده که فقط نام شان برای این استان مانده ولی عملاً استانهای دیگر از جمله بوشهر و خوزستان از آن استفاده می‌کنند.

به گزارش بوشکان نیوز؛ حجت‌الاسلام سید علی‌محمد بزرگواری در مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: استان ما محروم نیست بلکه ما را محروم نگه داشته اند و یا خودمان خودمان را محروم نگه داشتیم.


عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: اصلا هم کاری به دولت طاغوت و شاه ندارم در دولت سازندگی در این استان سه سد کوثر، مارون و چم شیر احداث کردند ولی با کدام عینک؟ سد مارون را که با عینک خوزستان ساختند،  سد کوثر هم با عینک بوشهر و عسلویه احداث شده و ما بهره ای از آن نمی بریم.

به نوشته ایسنا، وی ادامه داد: همانطوری که در دولت سازندگی سر مردم عسلویه را کلاه گذاشتند و هزاران هکتار زمین را با ثمن بحث خریدند که آلان مردم عسلویه فهمیدند چه کلاهی سرشان رفته است و کسانی که در تهران هستند و در دولت سازندگی سر دمدار بودند، هم اکنون این زمین ها را میلیاردی می فروشند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خاطرنشان کرد: سد “چم شیر” هم که در گچساران در حال احداث است به درد استان کهگیلویه و بویراحمد نمی خورد و برای استان بوشهر ساخته شده است.

بزرگواری تصریح کرد: سه سد جدید تنگ سرخ، شیر و صیدون دیشموک برای این استان تعریف شده که برای این سه سد یا می گویند بودجه نیست و یا می گویند مطالعات آنها انجام نشده و یا  بحث ۲۱۵ آن حل نشده است.

گزارش «خلیج فارس» می افزاید: علی محمد بزرگواری از نمایندگان اصولگرای کهگیلویه و بویراحمد ماه پیش هم اظهاراتی درباره اشتغال جوانان این استان در عسلویه داشت.

وی ۵ آذرماه در صحن علنی مجلس گفته بود: «اگر آب سدکوثر ما برای بوشهر و عسلویه رواست، درهای عسلویه آنان نیز باید بر روی جوانان بیکار استان ما باز باشد و آنها را بومی آنجا درنظر بگیرند.»