بازاربوشکان نیوز: مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: صنوف آلاینده استان بوشهر به خارج از محدوده شهرها منتقل می‌شود.

به گزارش بوشکان نیوز به نقل از فارس؛ عباس تابش اظهار داشت: نظارت بر بازار و ساماندهی قیمت‌ها در بازار از مهم‌ترین وظایف اداره کل صنعت و معدن و تجارت استان است و در این مسیر تلاش لازم را انجام می‌دهیم.

وی افزود: در شهرستان‌های ۱۰گانه شاهد نظارت بازرسانی افتخاری و رسمی این سازمان هستیم و به گونه‌ای عمل می‌کنیم که رضایت خاطر شهروندان فراهم شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر خاطرنشان کرد: اصناف استان بوشهر ملزم به رعایت قانون و مقررات بازار هستند و در صورت تخلف و سوء‌استفاده برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

تابش تصریح کرد: هم‌اکنون بیش از ۳۱ هزار و ۴۲۰ صنف شناسنامه‌دار در شهرستان‌های مختلف استان بوشهر فعال است که دشتستان با ۷ هزار و ۳۰۰ صنف شناسنامه‌دار بیشترین صنف را در بین شهرستان‌های ۱۰گانه داراست.

وی بیان کرد: بازار برازجان از ارزان‌ترین بازارهای استان است و تلاش می‌کنیم با همکاری شهرداری و سایر دستگاه‌ها نسبت به بهبود وضعیت بازار روز دشتستان اقدامات لازم را انجام دهیم.

تابش از انتقال صنوف آلاینده استان بوشهر به خارج از محدوده شهر خبر داد و گفت: انتقال صنوف آلاینده از داخل شهرها به محدوده بیرون شهر در دستور کار قرار دارد و امیدوار هستیم در این مسیر به اهداف مورد نظر برسیم که نیازمند همکاری اصناف نیز هستیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در پایان با تأکید بر لزوم همکاری اصناف و بازاریان با مردم در تثبیت قیمت‌ها، ابراز داشت: بیشتر بازاریان و اصناف استان بوشهر با انصاف هستند و اندکی هم افراد فرصت‌طلب بازاری وجود دارند که مجال فرصت را به آنها نخواهیم داد و برخورد قانونی با متخلفان انجام می‌دهیم.