امروز: شنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۲ | کد خبر : 13021
     
 • کنکوربوشکان نیوز: حسین توکلی در گفت‌وگو باایسنا، گفت: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۳ برای پذیرش دانشجو در ۱۴۲ کدرشته امتحانی که شامل ۵۱ کد رشته علوم انسانی، ۱۶ کد رشته علوم پایه، ۲۹ کد رشته فنی مهندسی، ۲۵ کد رشته کشاورزی، ۱۳ کد رشته هنر و ۸ کد رشته دامپزشکی است، برگزار می‌شود.

  وی افزود: ثبت‌نام ۱۳۶ کد رشته از ۱۴۲ کد رشته به طور متمرکز از طریق سایت سازمان سنجش انجام شده و ثبت نام ۶ کد رشته دیگر نیز با هماهنگی و نظارت سازمان سنجش توسط ارگان‌های ذیربط انجام می‌گیرد.

  مشاورعالی سازمان سنجش کشور تصریح کرد: تعداد ۹۵۰ هزار و ۹۴۳ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۳ و نوزدهمین المپیاد علمی – دانشجویی کشور و در ۱۳۶ کد رشته ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۴۹۳ هزار و ۷۲۲ نفر را داوطلبان زن و ۴۵۷ هزار و ۲۲۱ نفر را داوطلبان مرد تشکیل داده‌اند که با این احتساب ۵۱٫۹۲ درصد داوطلبان را زنان و ۴۸٫۰۸ درصد داوطلبان را مردان تشکیل می‌دهند.

  توکلی ادامه داد: آمار داوطلبان کارشناسی ارشد ۹۳ نسبت به سال ۹۲ ، ۵۴ هزار و ۸۱۸ نفر افزایش یافته است.

  وی همچنین گفت: از کل داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد با ۱۳۶ کدرشته، ۱۱۲ هزار و ۹۳۳ نفر در دو کدرشته ثبت نام کرده‌اند.

  وی گفت: اطلاعیه سازمان سنجش برای اعلام زمان توزیع کارت و برگزاری آزمون نیز یکشنبه ۶ بهمن ماه جاری از سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود و در روزهای دوشنبه ۷ و ۱۴ بهمن ماه نیز در پیک سنجش منتشر خواهد شد.

  به گفته توکلی کارت شرکت در جلسه با برگه راهنما از روز دوشنبه ۱۴ بهمن در سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

  مشاور عالی سازمان سنجش ادامه داد: با توجه به این که بخشی از داوطلبان در دو کدرشته ثبت نام کرده‌اند برای ۱۱۲ هزار و ۹۳۳ داوطلب علاقمند دو کارت آزمون صادر می‌شود، لذا جمع کارت‌های صادر شده آزمون کارشناسی ارشد ۹۳، یک میلیون و ۶۳ هزار و ۸۸۶ کارت است.

  به گفته مشاور عالی سازمان سنجش براساس برنامه‌ریزی انجام شده آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۳ در صبح و بعدازظهر روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه ۱۶، ۱۷ و ۱۸ بهمن ماه در ۶۲ شهرستان برگزار خواهد شد.

  نظرات کاربران در "زمان توزیع کارت وبرگزاری آزمون ارشد۹۳"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان