شکارچیبوشکان نیوز: رییس اداره حفاظت محیط زیست دشتستان استان بوشهر گفت: منطقه ای از سه راهی روستای جمیله تا دهرود واقع دربخش ارم این شهرستان به عنوان منطقه شکار ممنوع اعلام شد.

به گزارش بوشکان نیوز؛ صادق پورسالم درگفت و گو با ایرنا، افزود: در پی درخواست های دوستداران طبیعت و برای حفظ گونه های حیوانات و طیور منطقه، اداره حفاظت محیط زیست دشتستان با هماهنگی شورای تامین این شهرستان این حوزه را به عنوان منطقه ممنوعه برای شکار اعلام کرد.

وی اضافه کرد: این منطقه که زیستگاه گونه های شاخص و منحصر بفرد حیوانی استان نظیر قوچ و میش، کل و بز، پلنگ ایرانی و گربه وحشی است پیش از این جزو شکارگاه آزاد محسوب می شد و مورد هجوم شکارچیان قرار گرفته بود.

پور سالم ادامه داد: با توجه به شکار بی رویه وحوش و پرندگانی نظیر کبک در این منطقه تهدیدی جدی برای برخی از این گونه ها به شمار می رفت.

وی بیان کرد: دو تابلوی شکار ممنوع در دو سمت ورودی این منطقه نصب شده و در بخش ارم و مناطق اطراف نیز به طور کامل اطلاع رسانی شده و از این پس هر نوع شکاری حتی با وجود دفترچه و پروانه شکار در این منطقه ممنوع است.

وی با اشاره به این که استقرار نیرو و پاسگاه محیط بانی در منطقه در دستور کار است بیان کرد: اکنون با افزایش تعداد نیروهای گشت و گروه های مردمی در حال محافظت و کنترل منطقه هستیم.

پورسالم اظهارکرد: ورود به منطقه و همراه داشتن سلاح اگر هم شکاری صورت نگرفته باشد، منجر به ضبط سلاح و معرفی به مراجع قضایی خواهد شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست دشتستان گفت: همچنین باطل شدن پروانه و لغو دفترچه شکار و محروم شدن فرد تا مدت زمان مشخصی با توجه به نوع تخلف از جمله مجازات های شکاردر مناطق شکار است.

پورسالم اظهارکرد: هم اکنون دو منطقه شکار ممنوع در دشتستان برای حفظ حیات وحش وجود دارد که علاوه بر این منطقه، منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم از روستای ننیزک تا تنگ باهوش است.

وی با اشاره به این که از زمانی که منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم مورد حفاظت قرار گرفته وضعیت حیوانات منطقه بسیار بهتر شده از همه دوستداران طبیعت و همه متولیان و دستگاه های مربوط در دشتستان خواست تا با این طرح همکاری داشته باشند تا در آینده شاهد افزایش شاخص های محیط زیستی در بخش ارم باشیم.

بخش ارم از توابع شهرستان دشتستان از مناطق کوهستانی و خوش آب و هوای استان بوشهر که در شرق بوشهر واقع است.