برج میلاد تهرانبوشکان نیوز: مدیرعامل برج میلاد تهران از درآمد یک تا ۱٫۲ میلیارد تومانی این برج در هر ماه خبر داد.
 
به گزارش بوشکان نیوز، فرزاد هوشیار پارسیان، با بیان این مطلب به ایسنا افزود: برج میلاد یک مرکز درآمد – هزینه برای شهرداری تهران محسوب می‌شود که مستقیما زیر نظر معاونت فرهنگی و اجتماعی است و فعالیت‌های آن در گستره‌ی فرهنگ شهری تعریف می‌شود.
 
وی با اشاره به بازدید روزانه بیش از ۴۰۰۰ نفر از برج به تناسب روزها، گفت: بیش از ۲۰ درصد مهمانان خارجی هستند که بیش از ۴۰ راهنما مسلط به زبان انگلیسی و شش زبان زنده دنیا آنها را راهنمایی و همراهی می‌کنند.
 
وی با اشاره مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد و فعالیت‌هایی که در ۶۳ هکتار فضای پیرامونی برج صورت می‌گیرد، اعلام کرد: در ماه رمضان و مراسم‌های سوگواری محرم هر شب بیش از ۲۵ هزار نفر به برج میلاد آمده‌اند.
 
وی همچنین افزود: امروزه در برج بیش از ۲۰ رستوران داریم که فرهنگ غذایی بخش‌های مختلف جهان و ایران در آن حضور دارد.
 
هوشیار با بیان اینکه تدبیر شهردار تهران این است که برج میلاد مکانی برای عموم مردم باشد، گفت:‌ مانیفست در پایگاه اینترنتی ما موجود است و هزینه بخش‌های مختلف در آنجا آمده است.
 
وی با بیان اینکه در دنیا هزینه بازدید از یک برج مخابراتی بیش از ۶۰ دلار است، گفت: حتی برای برج‌های اطراف، هزینه بازدید بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است اما برای بازدید از قطورترین بخش برج میلاد در تراز ۲۸۰ متری زمین ۹ هزار تومان پرداخت می‌شود و هزینه بازدید از بالاترین قسمت آن که گنبد آسمان است، ۳۵ هزار تومان است.
 
وی تاکید کرد:‌ بازدیدهای دانش آموزی ۷۰۰۰ تومان هزینه دارد و کودکان بی سرپرست و مجموعه‌های تحت پوشش بهزیستی می‌توانند با نامه‌هایی که می‌گیرند به صورت رایگان از برج دیدن کنند. همچنین در روز میلاد پیامبر (ص) ۵۰ زوج جوان مراسم عقد خود را در بالاترین نقطه تهران در گنبد آسمان برج میلاد، برگزار کرده‌اند.
 
هوشیار در رابطه با پروژه دلفیناریوم با معرفی این پروژه به عنوان اولین پارک غیرساحلی خاورمیانه، گفت: تیم جوانی که میانگین سنی آن‌ها ۲۷ سال است طراح این دلفیناریوم بوده‌اند و سه ماه است که اجرا شده و امیدواریم برای نوروز فاز دوم آن آماده شود.
 
وی همچنین به وجود ۶۳ هکتار فضای پیرامونی و ۷۰۰۰ متر مربع نمایشگاه اشاره کرد.
 
به عقیده مدیر عامل برج میلاد، رستوران گردان این برج بسیار ارزان است، به علاوه این رستوان بزرگترین رستوران گردان جهان است و قیمت‌های آن در حد رستوران‌های سطح دوم شهر تهران است.
 
وی به علاوه در رابطه با شکایت‌های مردم از وضعیت پارکینگ با بیان اینکه بیش از ۲۰۰۰ پارکینگ داریم اما هنوز ۱۶۰۰ پارکینگ کم است،‌اعلام کرد: لایحه‌ای به شورای شهر ارائه شده است تا پارکینگ بیشتری احداث شود.
 
هوشیار در رابطه با برنامه‌های آتی برج میلاد، به جشنواره فیلم و موسیقی فجر، اشاره کرد و گفت: برای نوروز، پارسال بیش از ۵۰۰ هزار نفر بازدید کننده داشتیم و پیش‌بینی می‌شود امسال این آمار به ۷۰۰ هزار نفر برسد و برای این ایام، دو روز از ۹ صبح تا ۹ شب میزبان شهروندان تهرانی، ‌هم میهمان و مهمان‌های خارجی هستیم.
 
وی همچنین درباره‌ برگزاری جشنواره فیلم فجر در برج میلاد، به وجود در بخش بین الملل، فیلم خارجی و نقد و بررسی آثار که با حضور بیش از ۶۰۰ خبرنگار انجام می‌شود اشاره کرد و افزود: زیر ساخت ۱۲ استودیو را برای پخش زنده آماده کرده‌ایم و پهنای باند مناسب اینترنت برای خبرنگاران در نظر گرفته‌ایم؛ هم اینترنت وای فای و هم سیستم‌های کامپیوتری و بیش از ۲۰ اتاق VIP‌برای مهمانان خارجی و هیئت داوران در نظر گرفته‌ایم.
 
هوشیار همچنین در رابطه با ویژگی‌های برج میلاد با بیان اینکه این برج به عنوان نماد شهر تهران و ششمین برج بلند مخابراتی دنیا در مرحله طراحی و ساخت کاملا ایرانی است، افزود: جزیره سازه راس، قطورترین سازه راس مخابراتی دنیا است و بالای آن ۱۲ طبقه داریم که ۱۲ هزار متر مربع است.
 
وی با اشاره به وجود ۱۲ طبقه در برج میلاد گفت: یک طبقه بخش فنی است و کاربرد مخابراتی دارد و یک طبقه کاربرد تلویزیونی، یکی هم کاربرد تاسیساتی دارد و بقیه که ۹ طبقه است، ۸ طبقه آن توریستی و فرهنگی هستند.
 
وی اعلام کرد در طبقه پایین تراز ستون‌ها، آنتن تلویزیون تهران به زودی روشن خواهد شد و تست آن شروع شده است.
 
وی همچنین به تجهیز یکی از طبقات با مجسمه‌های مومی مفاخر ایران زمین اشاره کرد.
 
هوشیار همچنین در ابتدا از حرکت نمادین مدیران شهری در چهارمین روز از هفته هوای پاک خبر داد که بر اساس آن در این روز مدیران شهری برای رفتن به سرکار خود، از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنند.
 
وی از مردم هم خواست که در صورت امکان، به این حرکت بپیوندند.