بوشکان نیوز: مه گرفتگی در خوزستان از صبح امروز ، تردد در جاده های استان را با کندی مواجه کرده است.

فرمانده پلیس راه خوزستان گفت : مه گرفتگی شدید موجب کاهش شدید دید رانندگان در محورهای رامهرمز – بهبهان ، رامهرمز – اهواز، گتوند – شوشتر ، شوشتر-اهواز ، اهواز – اندیمشک ، حسینیـه – اندیمشک، لالی – مسجد سلیمان، امیدیه – آغاجاری و امیدیه- اهواز شده است.

سرهنگ قدرتی با توجه به وجود جـاده های سـخت گذر در برخی مسیــرهای مــواصلاتی استان از رانندگانی که قصد عبور از این محورها را دارند درخواست می شود ضمن رعایت حق تقدم و اجتناب از سبقت های غیرضروری از چراغ مه شکن استفاده کنند.

وی از رانندگانی که قصد دارند از گردنه های استان عبور کنند خواست علاوه بر همراه داشتن زنجیر چرخ ، وسایل گرم و آذوقه با احتیاط حرکت کنند و با توجه به محدودیت دید کمتر از ۵۰متر در برخی نقاط استان دررانندگی شتاب نکنند و با خونسردی و حوصله کامل در جاده ها تردد کنند.

همچنین این پدیده تاخیر در پروازهای بوشهر را در پی داشته است.

پرواز تهران بوشهر که قرار بود ساعت ۸ و ۲۵ دقیقه مسافرانش را به بوشهر منتقل کند به علت مه شدید با تاخیری نامعلوم قرار است مسافرانش را به بوشهر منتقل کند.

پرواز خارک بوشهر هم هنوز اعلام وضعیت نشده است اما پرواز اهواز بوشهر سیری بدون مشکل انجام شده است.

مدیر کل هواشناسی استان بوشهر گفت : مه صبحگاهی در استان کندی رفت و آمد خودروها و کاهش دید را در پی داشته است.

آقای شفی خدایی افزود : مه دید را در بوشهر به ۸۰۰ متر رسانده است.

رطوبت بالای هوا پس از باران شنبه و آرامش نسبی جو، سبب ایجاد مه شده و بر اساس پیش بینی ها تا فردا پدیده مه صبحگاهی در استان برقرار است .