خبرگزاری فارس: ثبت 1373 ازدواج در دشتستان در سال جاریبه گزارش بوشکان نیوز به نقل از فارس، مرتضی ایزدی بعد از ظهر امروز در نشست مسئولان دشتستان اظهار داشت: آمار نقشی بسیار مهم و تاثیرگذار در جامعه دارد و بدون داشتن آمار دقیق به هیچ موفقیتی نمی‌رسیم.

وی افزود: نقش ثبت احوال در تدوین آمار بسیار مهم است و بیشتر برنامه‌ریزی‌ها بر اساس آمار جمعیتی و سایر وقایع چهارگانه حیاتی انجام می‌شود.

رئیس اداره ثبت احوال دشتستان خاطرنشان کرد: ثبت به‌موقع وقایع حیاتی امری بسیار ضروری است و در شهرستان دشتستان در این مسیر گام‌های اساسی برداشته‌ایم.

ایزدی از ثبت یک‌هزار و ۳۷۳ ازدواج در دشتستان خبر داد و تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه تعداد یک‌هزار و ۳۷۳ ازدواج در دشتستان ثبت شده است.

رئیس اداره ثبت احوال دشتستان بیان کرد: در ۹ ماه امسال در شهرستان دشتستان بیش از ۳۳۸ طلاق رخ داده که ۲۶۵ مورد در شهرها و ۷۳ مورد در روستاهای دشتستان بوده است.

معاون سیاسی فرماندار دشتستان نیز گفت: ثبت وقایع چهارگانه تولد، مرگ، ازدواج و طلاق و جمع‌آوری اطلاعات صحیح و واقعی برای شناخت و بررسی ظرفیت‌ها و کاستی‌ها و معضلات جامعه لازم است.

ابراهیم مهتدی اضافه کرد: ثبت صحیح تولد و نسب افراد برای پیشگیری از خطرها و دیگر مسایل اجتماعی در آینده باید در دستور کار جدی متولیان امر باشد.

وی ادامه داد: همه مسئولان به‌ویژه دهیاران که بیشتر با مردم روستاها ارتباط دارند، باید تلاش کنند و اطلاعات را به‌موقع به ثبت احوال ارجاع دهند.