بوشکان نیوز: همایش مبانی مبارزه با دوپینگ در تالار ایوان شمس برگزار شد و غلامرضا بهروان در سخنانی در این همایش خاطرنشان کرد: در رختکن برخی از تیم‌ها متاسفانه سرنگ پیدا شده که این یک هشدار جدی برای مبارزه با دوپینگ است. همچنین این پدیده شوم در بین تیم‌های نوجوانان نیز مشاهده شده است. این موضوع مربوط به والدین و فدراسیون فوتبال می‌شود و بازیکنان در این رابطه تقصیر زیادی ندارند.

 

رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ برتر فوتبال افزود: ابایی از بیان حقایق ندارم. متاسفانه برخی مسائل در مسابقات می‌بینم که برای فوتبال ما ناخوشایند است. سرمربی ۱۲ بازیکن را ردیف می‌کند و به آنها سرنگ تزریق می‌کند ولی این راه درستی نیست که پیش می‌رویم و نباید فقط به فکر پیروزی و کسب آن به هر قیمتی باشیم.

 

وی ادامه داد: بازیکنی که در برف از دقیقه ۵۴ وارد میدان می‌شود در ۵ دقیقه ۹ بار آب می‌خورد، آن هم در سرمای شدید و این مطمئنا نشان می‌دهد که اتفاقی رخ داده است. انتقادها را می‌پذیریم اما همه باید تلاش کنیم به نحو احسن نتیجه بگیریم.

بهروان خاطرنشان کرد: بازی جوانمردانه فقط این نیست که بازیکنی که مصدوم شده است، بازیکنان حریف توپ را به بیرون بزنند و باید در مجموع سالم نتیجه گرفت. ما در این رابطه فقر آموزشی داریم و باشگاه‌های ما هنوز آموزش کافی ندیده‌اند. کودکان نیز که به باشگاه‌ها می‌روند امانتی هستند که به مسوولان آن باشگاه سپرده می‌شوند و باید به دقت از آنها مراقبت شوند.

منبع: ایسنا