امروز: دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۲ | کد خبر : 13192
     
 •  

  ضرغامیبوشکان نیوز: رئیس صدا و سیما به تازگی گفته که در برنامه های صدا و سیما ما ممنوع التصویر نداریم.

   

  به گزارش بوشکان نیوز به نقل از نسیم جنوب، عزت الله ضرغامی در حاشیه مراسم رونمایی از ۱۲ محصول برتر خودکفایی صنعت رسانه  در پاسخ به پرسشی در خصوص ممنوع الکار بودن هنرمندان در این سازمان اظهار کرد:  با توجه به نیازها و اولویت‌ها ممکن است نوع استفاده از افراد متفاوت باشد همانطور که معاون سیما گفته است ما ممنوع التصویر نداریم.

   

  بیان این سخنان از سوی رئیسی که رسانه ملی! کشور را اداره می کند، در وهله اول می تواند خوشحال کننده باشد که بالاخره پس از گذشت سالها و ممنوع التصویر شدن دهها هنرمند به دلیل تفکرات متفاوت با جناح و دیدگاههای سیاسی حاکم بر رسانه ملی، صدا و سیمای ضرغامی تصمیم گرفته که مرزبندیهای خودی و غیرخودی را در استفاده از هنرمندان کشور کنار بگذارد و تفکرات سیاسی و جناحی را در صدا و سیمائی که متعلق به همه مردم هست، دخالت ندهد.

   

  اما بیان این سخنان تنها کافی نیست و باید رئیس صدا  سیمای کشور در عمل نشان دهد که هنرمندی به دلیل تفکرات مغایر با نفکرات سیاسی حاکم بر صدا و سیما کنار گذاشته نشده و تحریم نمی شود. نمونه روشن آن در سطح کشور هنرمند ارجمند و گرانمایه استاد محمدرضا شجریان است که در صدا و سیمای ضرغامی نه تنها ممنوع التصویر که ممنوع الصدا هم می باشد.

   

  اما در سطح استان بوشهر نیز هنرمندانی هستند که در سالهای گذشته مورد غضب قرار گرفته و علیرغم موفقیت های ملی و بین المللی، با کم لطفی از سوی مدیرکل صدا و سیمای بوشهر روبرو شده و به نوعی مورد تحریم تصویری و صوتی قرار گرفته و گویا نامشان در لیست سیاه هنرمندان این مرکز قرار گرفته است.

   

  نمونه آشکار آن آکا صفوی هنرمند و خواننده محبوب بوشهری است که آواز گرمش در موسیقی سنتی و صدای شادش در موسیقی محلی، خاطرات بیاد ماندنی را برای شهروندان بوشهر رقم زده است.

  آکا صفوی

  آکا صفوی هنرمندی است که با وجود کمبودهای شدید در فضای موسیقی و هنری در استان بوشهر، به عشق و علاقه به این هنر، سالهای سال رنج سفر و درس گرفتن از اساتید مطرح موسیقی و آواز کشور را به دل خرید و قدم به قدم در فضای هنری بوشهر جلو آمد تا اکنون که به یکی از مطرح ترین هنرمندان و خوانندگان موسیقی محلی کشور تبدیل شده است. اما در این زمان که به قولا وقت خوشه چیدن از آن همه قابلیت های هنری هست، چندین سال است که از سوی مدیرکل صدا و سیمای بوشهر مورد غضب قرار گرفته و به دلایل نامشخصی، در برنامه های این مرکز ممنوع التصویر و صدا شده است.

   

  انصاف نیست که در حق هنرمند بوشهری اینگونه اجحاف روا داشته شود و مردم بوشهر را از دیدن و شنیدن هنر وی محروم نمود. آیا حق آکا صفوی نیست که به اندازه دیگر هنرمندان از صدا و سیمای بوشهر استفاده نماید؟

   

  امیدواریم که وعده عزت الله ضرغامی در حد حرف و مصاحبه نماند و اکنون که فضای تغییر و امید در کشور طنین انداز شده است، اندکی از نسیم تغییر نیز به فضای مدیریت صدا و سیمای بوشهر برسد و شاهد حضور دوباره آکا صفوی این هنرمند مردمی و بومی در جلوی دوربین ها و میکرفون های صدا و سیمای بوشهر باشیم.

  نظرات کاربران در "ممنوع التصویربودن‌هنرمندبوشهری‌پایان‌می‌یابد؟"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان