به گزارش بوشکان نیوز، خدارحم آبادی روز پنجشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: جریمه ۱۲۰ میلیون ریالی مربوط به یک دستگاه کامیون است.

مسوول مرکز آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور بوشهر گفت: درهشت ماه امسال یکهزار و۴۳۱ دستگاه خودرو با خلافی و جریمه بالای ۱۰ میلیون ریال دراستان بوشهر توقیف شده اند.

وی اضافه کرد: از این شمار یکهزار و ۲۲۳ خودرو در خیابان ها و ۲۰۸ خودرو در جاده ها تخلف کرده اند.

آبادی بیان کرد: خودروهایی که بیش از ۱۰ میلیون ریال جریمه شده اند پلاکشان در سامانه ثبت می شود و خدمات لازم به مالکانشان ارائه نخواهد شد و در صورت توقیف با پرداخت جریمه، خودرو به مالک آن تحویل داده می شود.

مسوول آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان بوشهر ادامه داد: اکنون ۹۸ راننده نمره منفی شان به حد نصاب رسیده و گواهینامه ۶۸ راننده متخلف هم در هشت ماه امسال باطل شده است.

وی گفت: عامل اصلی تصادفات رانندگی در استان بوشهر انسانی است و برخی فرهنگ تبعیت از قوانین راهنمایی رانندگی را بدرستی اجرا نمی کنند.

وی اضافه کرد: این وضعیت باعث شده تا برخی رانندگان، خودروهای خود را به ارابه مرگ مردم تبدیل کنند.

آبادی ادامه داد: پلیس راهور درهمه ساعت ها و درمکان ها حضور دارد و رانندگان باید با تبعیت از قانون و رعایت مقررات راهنمایی رانندگی این مهم را تبدیل به فرهنگ عمومی کنند.

وی یادآورشد: استان بوشهر تا ۲۳ دی امسال در زمینه کاهش تصادف های فوتی جاده ای در مقایسه با مدت مشابه ۲۷٫۵۹درصد کاهش رتبه چهارم کشوری را کسب کرده است.

آبادی گفت: همچنین براساس آخرین آمار امسال استان بوشهر در زمینه تصادف های درون شهری نیز ۴۴ درصد کاهش داشته است که پلیس راهنمایی و رانندگی این استان رتبه نخست کشور را در این زمینه کسب کرده است.

وی گفت: برای کاهش تصادف و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی بهترین راهکار ارتقای سطح دانش افراد جامعه به قوانین است که برای تحقق این مهم باید از همه ظرفیت های استان بوشهر استفاده کرد.

سروان آبادی ادامه داد: با وجود پیگیری و مکاتبه با مسوولان دانشگاه های استان بوشهر برای برگزاری کارگاه های آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی اما تاکنون درخواست های پلیس در این زمینه بی پاسخ مانده است.