امروز: یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۲ | کد خبر : 13200
     
 • به گزارش بوشکان نیوز، خدارحم آبادی روز پنجشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: جریمه ۱۲۰ میلیون ریالی مربوط به یک دستگاه کامیون است.

  مسوول مرکز آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور بوشهر گفت: درهشت ماه امسال یکهزار و۴۳۱ دستگاه خودرو با خلافی و جریمه بالای ۱۰ میلیون ریال دراستان بوشهر توقیف شده اند.

  وی اضافه کرد: از این شمار یکهزار و ۲۲۳ خودرو در خیابان ها و ۲۰۸ خودرو در جاده ها تخلف کرده اند.

  آبادی بیان کرد: خودروهایی که بیش از ۱۰ میلیون ریال جریمه شده اند پلاکشان در سامانه ثبت می شود و خدمات لازم به مالکانشان ارائه نخواهد شد و در صورت توقیف با پرداخت جریمه، خودرو به مالک آن تحویل داده می شود.

  مسوول آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان بوشهر ادامه داد: اکنون ۹۸ راننده نمره منفی شان به حد نصاب رسیده و گواهینامه ۶۸ راننده متخلف هم در هشت ماه امسال باطل شده است.

  وی گفت: عامل اصلی تصادفات رانندگی در استان بوشهر انسانی است و برخی فرهنگ تبعیت از قوانین راهنمایی رانندگی را بدرستی اجرا نمی کنند.

  وی اضافه کرد: این وضعیت باعث شده تا برخی رانندگان، خودروهای خود را به ارابه مرگ مردم تبدیل کنند.

  آبادی ادامه داد: پلیس راهور درهمه ساعت ها و درمکان ها حضور دارد و رانندگان باید با تبعیت از قانون و رعایت مقررات راهنمایی رانندگی این مهم را تبدیل به فرهنگ عمومی کنند.

  وی یادآورشد: استان بوشهر تا ۲۳ دی امسال در زمینه کاهش تصادف های فوتی جاده ای در مقایسه با مدت مشابه ۲۷٫۵۹درصد کاهش رتبه چهارم کشوری را کسب کرده است.

  آبادی گفت: همچنین براساس آخرین آمار امسال استان بوشهر در زمینه تصادف های درون شهری نیز ۴۴ درصد کاهش داشته است که پلیس راهنمایی و رانندگی این استان رتبه نخست کشور را در این زمینه کسب کرده است.

  وی گفت: برای کاهش تصادف و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی بهترین راهکار ارتقای سطح دانش افراد جامعه به قوانین است که برای تحقق این مهم باید از همه ظرفیت های استان بوشهر استفاده کرد.

  سروان آبادی ادامه داد: با وجود پیگیری و مکاتبه با مسوولان دانشگاه های استان بوشهر برای برگزاری کارگاه های آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی اما تاکنون درخواست های پلیس در این زمینه بی پاسخ مانده است.

  نظرات کاربران در "خودرویی‌با ۱۲میلیون‌تومان‌جریمه دربوشهر"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان