امروز: یکشنبه, ۱ مرداد , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۲ | کد خبر : 13200
     
 • مسوول مرکز آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور بوشهر گفت: خودرو سمندی که ۴۶ میلیون و ۷۴۰ هزار ریال خلافی و جریمه داشت در بوشهر توقیف شد اما دو خودرو دیگر یکی ۱۲۰ میلیون ریال و دیگری با ۵۰ میلیون ریال خلافی دارند که به دلیل دسترسی نداشتن به آنها، هنور توقیف نشده اند.

  به گزارش بوشکان نیوز، خدارحم آبادی روز پنجشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: جریمه ۱۲۰ میلیون ریالی مربوط به یک دستگاه کامیون است.

  مسوول مرکز آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور بوشهر گفت: درهشت ماه امسال یکهزار و۴۳۱ دستگاه خودرو با خلافی و جریمه بالای ۱۰ میلیون ریال دراستان بوشهر توقیف شده اند.

  وی اضافه کرد: از این شمار یکهزار و ۲۲۳ خودرو در خیابان ها و ۲۰۸ خودرو در جاده ها تخلف کرده اند.

  آبادی بیان کرد: خودروهایی که بیش از ۱۰ میلیون ریال جریمه شده اند پلاکشان در سامانه ثبت می شود و خدمات لازم به مالکانشان ارائه نخواهد شد و در صورت توقیف با پرداخت جریمه، خودرو به مالک آن تحویل داده می شود.

  مسوول آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان بوشهر ادامه داد: اکنون ۹۸ راننده نمره منفی شان به حد نصاب رسیده و گواهینامه ۶۸ راننده متخلف هم در هشت ماه امسال باطل شده است.

  وی گفت: عامل اصلی تصادفات رانندگی در استان بوشهر انسانی است و برخی فرهنگ تبعیت از قوانین راهنمایی رانندگی را بدرستی اجرا نمی کنند.

  وی اضافه کرد: این وضعیت باعث شده تا برخی رانندگان، خودروهای خود را به ارابه مرگ مردم تبدیل کنند.

  آبادی ادامه داد: پلیس راهور درهمه ساعت ها و درمکان ها حضور دارد و رانندگان باید با تبعیت از قانون و رعایت مقررات راهنمایی رانندگی این مهم را تبدیل به فرهنگ عمومی کنند.

  وی یادآورشد: استان بوشهر تا ۲۳ دی امسال در زمینه کاهش تصادف های فوتی جاده ای در مقایسه با مدت مشابه ۲۷٫۵۹درصد کاهش رتبه چهارم کشوری را کسب کرده است.

  آبادی گفت: همچنین براساس آخرین آمار امسال استان بوشهر در زمینه تصادف های درون شهری نیز ۴۴ درصد کاهش داشته است که پلیس راهنمایی و رانندگی این استان رتبه نخست کشور را در این زمینه کسب کرده است.

  وی گفت: برای کاهش تصادف و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی بهترین راهکار ارتقای سطح دانش افراد جامعه به قوانین است که برای تحقق این مهم باید از همه ظرفیت های استان بوشهر استفاده کرد.

  سروان آبادی ادامه داد: با وجود پیگیری و مکاتبه با مسوولان دانشگاه های استان بوشهر برای برگزاری کارگاه های آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی اما تاکنون درخواست های پلیس در این زمینه بی پاسخ مانده است.

  نظرات کاربران در "خودرویی‌با ۱۲میلیون‌تومان‌جریمه دربوشهر"
  آخرین اخبار