امروز: دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۲ | کد خبر : 13322
     
 • بوشکان نیوز: استاندار بوشهر گفت: با الحاق جزیره نگین به محدوده بندر بوشهر، ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر از پنج میلیون تن در سال به ۲۰ میلیون تن افزایش می‌یابد.

   

  به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، مصطفی سالاری عصر جمعه در نشست بررسی وضعیت جزیره نگین بوشهر اظهار داشت: یکی از طرح‌های مهم در استان توسعه بندر بوشهر است که این مهم با الحاق جزیره نگین به بندر بوشهر محقق می‌شود و گام بسیار مهمی در راستای بهبود وضعیت کارهای بندری است.

  وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای ایجاد راه دسترسی به جزیره نگین، اضافه کرد: تلاش داریم این مسیر را با همکاری و مشارکت بخش خصوصی راه‌اندازی کنیم که طرح مطالعاتی و انتخاب سرمایه‌گذار در دست اقدام است.

  استاندار بوشهر به اهمیت الحاق جزیره نگین به بندر بوشهر اشاره کرد و افزود: مساحت باراندازی محوطه گمرگ و بندر بوشهر با الحاق جزیره نگین به محدوده بندر بوشهر افزایش می‌یابد.

  وی با اشاره به افزایش چهار برابری میزان تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر، تصریح کرد: با الحاق جزیره نگین به محدوده بندر بوشهر، ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر از پنج میلیون تن در سال به ۲۰ میلیون تن افزایش می‌یابد.

   

  ایجاد بزرگترین اسکله کانتینری کشور در جزیره نگین

  سالاری اضافه کرد: راه‌اندازی جاده دسترسی به جزیره نگین و الحاق این جزیره به بندر بوشهر زمینه رونق بندر بوشهر، بهبود وضعیت اشتغال و کاهش بار ترافیکی در جاده‌های اصلی شهر بوشهر را در پی خواهد داشت.

  وی با اشاره به اجرای محور نگین به بوشهر طی دو سال، تاکید کرد: زمینه حضور سرمایه‌گذار در این جزیره فراهم است و بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری در این جزیره، در زمانی کوتاه شاهد بازگشت هزینه‌ها و حرکت در مسیر سودآوری خواهد بود.

  استاندار بوشهر به ظرفیت‌های بسیار خوب جزیره نگین اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: جزیره نگین دارای محدوده مناسبی است که امکان ساخت پسکرانه بندر بوشهر را فراهم می‌سازد و می‌توان بزرگترین اسکله کانتینری کشور را در این جزیره ایجاد کرد.

  نظرات کاربران در "ایجاد بزرگترین‌ اسکله‌ کشور در بوشهر"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان