خبرگزاری فارس: احداث سدهای بتونی و بندهای انحرافی در بخش بوشکان ضروری استبوشکان نیوز: بخشدار بوشکان گفت: احداث سدهای بتونی و بندهای انحرافی در بخش بوشکان ضروری است.

به گزارش بوشکان نیوز به نقل از فارس، علی افراسیابی عصر امروز در دیدار نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی با مردم روستای شلدان اظهار داشت: مردم روستای شلدان همیشه در صحنه‌های مختلف انقلاب حضور فعال داشته و مردمی نجیب، تلاشگر و متدین هستند.

وی افزود: پیگیری‌های مختلفی برای رفع دغدغه‌های مردم شلدان و برخورداری از امکانات رفاهی لازم انجام شده که برخی از آنها با همکاری و دلسوزی سایر مسئولان و نماینده مردم دشتستان در مجلس به نتیجه رسیده و برخی دیگر نیز نیازمند پیگیری‌های بیشتری هستند.

افراسیابی با اشاره به اینکه جوانان بیکار زیادی در منطقه وجود دارند، گفت: انتظار داریم برای رفع مشکل اشتغال جوانان روستای شلدان اقدامات لازم انجام شود و به مسائل فرهنگی، ورزشی و هنری آنها نیز توجه شود.

بخشدار بوشکان تاکید کرد: سدهای خاکی و بتونی و بندهای انحرافی در بالادست روستای شلدان وجود دارند که برای لایروبی و بهسازی آنها نیازمند اعتبارات جدید هستیم.

افراسیابی اذعان داشت: برای احداث طرح‌های جدید در زمینه کشاورزی و دامپروری نیازمند جذب سرمایه‌گذاران هستیم که سودآوری خوبی نیز برای آنها خواهد داشت.

وی با تشریح برخی از پیگیری‌های انجام شده، از نماینده مردم دشتستان در مجلس خواست تا با رایزنی و مطالبه از مسئولان ارشد، زمینه رفع مشکلات را فراهم کند.

دهیار روستای شلدان نیز با قدردانی از حضور نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و بخشدار بوشکان اظهار داشت: حضور در مناطق دوردست و رسیدگی به مشکلات مردم در روستاهای صعب‌العبور از فرهنگ‌های اصیل اسلامی و دستاورد انقلاب اسلامی است.

سعید جوکار اضافه کرد: در هنگام بارندگی مشکلاتی برای تردد مردم در جاده ایجاد می‌شود که ترمیم آن از درخواست‌های جدی مردم است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی باید سرلوحه امور مسئولان باشد، گفت: احداث خانه عالم، حسینیه، سالن ورزشی و تامین امکانات و تجهیزات ورزشکاران و همچنین احداث ساختمان دهیاری نیازمند همت مسئولان است که انتظار داریم دراین زمینه تلاش کنند.

دهیار شلدان تصریح کرد: در هنگام بارندگی آب‌های بسیاری در اطراف و بالادست روستا به هدر می‌روند که با احداث بند و آبگیر و سد می‌توان از این منابع خدادادی استفاده شایسته‌ای کرد.