امروز: یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ | کد خبر : 13625
     
 • به گزارش بوشکان نیوز، محمدحسین احمدی ظهر امروز در نشست مسئولان اظهار داشت: نظارت بر عرضه کالا و خدمات توسط این اداره با دقت بسیار خوبی انجام می‌شود.
  وی با بیان اینکه بازرسی را نباید مچ‌گیری پنداشت، افزود: بازرسان ابتدا با صبر، تحمل، ادب و تواضع نقاط ضعف متخلفان را به آنان تذکر داده و با شیوه ارشادی با آنان برخورد کرده و چنانچه ناگزیر شوند اعمال قانون می‌کنند.
  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتستان، بازرسان این اداره را حامیان دوجانبه بازار و مصرف‌کنندگان دانست و گفت: رفتار آنها نشانگر رسالت حمایتی و نظارتی این اداره از مصرف‌کنندگان و کسبه عرضه کننده کالا و خدمات در راستای تنظیم مطلوب بازار است.
  وی با تاکید بر لزوم اولویت دادن به بحث کیفیت به جای کمیت در بازرسی‌ها ابراز داشت: کار بازرسی زمانی به نتیجه مطلوب خواهد رسید که متخلف از اقدام خود متنبه شده و راه درست را در زمینه کسب و کار پیش گیرد.
  احمدی با بیان اینکه تولید، توزیع و بازرسی سه رکن اساسی در بازار است، تصریح کرد: نقش بازرسی در این میان بسیار مهم است و بازرسان باید با کسب مهارت‌ها و آموزش‌های لازم با دانش روز آشنا شوند.
  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتستان ادامه داد: در حال حاضر بازرسی صرفاً محدود به حوزه اصناف و بازار نیست بلکه واحدهای تولیدی و صنعتی نیز به منظور ارائه کالاهای باکیفیت و صاحب برند به مشتریان از ابتدا تا انتهای پروسه تولید محصولات آنها تحت بازرسی و نظارت قرار می‌گیرد.
  احمدی با اشاره به کشف تعداد ۱۵۸ مورد تخلف از واحدهای صنفی شهرستان در دی‌ماه ارزش ریالی پرونده‌های تخلف را ۲۵۸ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: با توجه به در پیش بودن توزیع سبد کالایی در بهمن و اسفندماه سال جاری برای جامعه هدف و برای آرامش بازار و نزدیکی ایام عید نظارت‌ها به‌صورت دقیق و مستمر انجام می‌گیرد.
  وی اضافه کرد: بر اساس گزارش ناظران و بازرسان این اداره، بیشترین تخلفات انجام شده مربوط به کم‌فروشی با ۱۴ مورد، عدم درج قیمت ۹۱ مورد و عدم ارائه فاکتور ۲۸ مورد اختصاص داشت که برای متخلفان پرونده تشکیل و برای بررسی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

  نظرات کاربران در "بازرسان حامی مصرف‌کنندگان‌وعرضه‌کنندگان"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان