بوشکان نیوز: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای بوشهر گفت: طرح مطالعات انتقال آب از سد نرگسی به ۲۷ هزار نفر ساکن مناطق ارم و بوشکان اجرا شده است.

به گزارش بوشکان نیوز به نقل از تسنیم، شاپور رجایی شامگاه پنجشنبه در بررسی استاندار بوشهر ازروند اجرایی سد تنگ ارم با بیان اینکه برای اجرای خط انتقال آب از سد نرگسی به ارم و بوشکان۷۳ میلیارد ریال برآورد می‌شود اظهار کرد:این حط انتقال آب به طول ۱۴۳ کیلومتر است که ۹ مخزن فشار شکن و تعادلی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه دو ایستگاه پمپاژ به ارتفاع هندسی ۲۲۰ متر ایجاد می‌شود گفت:  با اجرای این خط ابرسانی  شش منطقه پشت پر، رونی، تنگ ارم، دهرود، کلمه و بوشکان در منطقه دشتستان از آب مطمئن بهره مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای بوشهر تصریح کرد: نخستین انشعاب آب در محل رونی گرفته شده و خط انتقال درادامه مسیر خود به سمت مخزن ذخیره بوشکان فاز سه راهی تنگ ارم، دهرود و سه راهی کلمه عبور می کند و در هر یک از این مناطق انشعابات مربوط از خط لوله اصلی گرفته می‌شود.

رجایی، با بیان اینکه ۷۰۰ میلیارد ریال برای طرح انتقال آب به ارم و بوشکان نیاز است گفت: ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای احداث سامانه انتقال آب شرب از سد نرگسی فارس به بخش های ارم و بوشکان دشتستان برآورد و پیش بینی شده است .