امروز: چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ | کد خبر : 13730
     
 •  

  بوشکان نیوز: فرماندار دشتستان در ظهر روز یکشنبه، در شهر بوشکان حضور یافت و از چندین طرح و پروژه این شهر، کلنگ زنی و افتتاح بعمل آورد.

   

  علیرضا خرمی به همراه هیئت همراه ابتدا در محل مراسم کلنگ زنی پارک بزرگ بوشکان حضور بعمل رساند. محل احداث این پارک، جنب پاسگاه نیروی انتظامی شهر بوشکان و در کنار مسیر جاده ای می باشد.

  SAM_3392

  در ابتدای این مراسم شهردار بوشکان شروع به صحبت نمود. نوروز نوروزی ضمن عرض خوشامد گویی به فرماندار و هیئت همراه، به تشریح این پروژه و طرح های در دست احداث اشاره نمود و همچنین گزارشی از عملکرد شهرداری و پروژه های تحقق یافته را بیان نمود.

   

  سپس رئیس شورای اسلامی شهر بوشکان، از حضور فرماندار دشتستان و مسئولین همراه در شهر بوشکان تشکر و قدردانی نمود. خداکرم نوروزی با تبریک ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، از اهمیت تحقق این پروژه ها جهت خدمت رسانی به مردم سخن گفت.

   

  پس از وی، بخشدار بوشکان با اشاره به شهر بوشکان بعنوان دروازه ورودی استان فارس به بوشهر، از اهمیت احداث این پارک صحبت نمود. علی افراسیابی از پیشرفت ۷۰ درصدی احداث یک مسجد بین راهی توسط ساکنین شهر بوشکان خبر داد.

   

  سپس فرماندار دشتستان در جمع مسئولین بخش و شهر بوشکان سخنانی را اظهار نمود که متن کامل این سخنان به این شرح است:

  در خدمت عزیزان این منطقه هستیم بحمدالله مردمی سرافراز، ولایتمدار، خوب، شهیدپرور، قدرشناس.

  یاد و خاطره شهدا و امام عزیزمان را گرامی میداریم. کارهای بسیار بزرگی در جمهوری اسلامی تا بحال انجام گرفته که همه قدردان و شکرگزاریم. تشکر و خداقوت می گوییم به این عزیزانی که تلاش می کنند و این خدمات و توسعه ها را ادامه میدهند.

  زهی سعادت که هرکس در هرجایی از این مرز و بوم و مملکت یک قدم خیر بردارد. این خیلی مهم است و این قدمی که برمیدارد قطعا توشه فردای قیامت خواهد شد.

  در شهر بوشکان، اولویت اول آب است. پیگیری کردیم و به شدت هم پیگیری کردیم. یکی از دغدغه های ما نیز همین است. در مورد بحث آب هم با جناب آقای حسنوند و هم با دکتر سالاری، با هر دوی ایشان خیلی جدی صحبت کردم و تا آنجا که در این شغل هستم صددرصد انشاالله پیگیری خواهم کرد.

  آب نیاز اولیه انسان هست. اگر ما پارک نداشته باشیم، جاده نداشته باشیم و یا برق نداشته باشیم آب را باید داشته باشیم.

  فرماندار دشتستان ضمن تشکر از بخشداری بوشکان و مسئولین شهر بوشکان، اضافه کرد:

  انشاالله بحث آب را هم قطعا پیگیری خواهم کرد تا به نتیجه برسیم و مردم عزیز این مرز و بوم از این مسئله منتفع بشوند.

  SAM_3412

  فرماندار دشتستان و هیئت همراه پس از کلنگ زنی از پارک بزرگ شهر بوشکان، به سراغ خیابان های این شهر رفتند و طی مراسمی کلنگ آسفالت نمودن خیابان  باقرالعلوم و خیابان الله بخش رضایی را به زمین زدند.

  خیابان باقرالعلوم بطول ۱۷۱ متر و خیابان زنده یاد الله بخش رضایی به طول ۱۱۷ متر از محل اعتبارات داخلی شهرداری اجرا می شود و بسیاری از مشکلات آمد و شد مردم با اجرای این خیابان برطرف می گردد. اجرای خیابان زنده یاد الله بخش رضایی، خیابان امام خمینی را به خیابان ابوالفضل(ع) متصل می کند و اجرای خیابان باقرالعلوم دسترسی را به محل جنوبی راحت تر می کند.

  SAM_3430

  پس از این مراسم، علیرضا خرمی و هیئت همراه از گلخانه بزرگ شهر بوشکان افتتاح بعمل آوردند. گلخانه حاتمی واقع در شهر بوشکان به مساحت یک و نیم هکتار می باشد و بودجه احداث این گلخانه از محل تسهیلات کشاورزی دشتستان و قسمتی نیز از طریق سرمایه گذاری شخصی خودشان می باشد.

  SAM_3481

  پس از افتتاح این گلخانه فرماندار دشتستان و هیئت همراه، از اجرای برق رسانی به قسمتی از شهر بوشکان که فاقد برق بود، نیز افتتاح بعمل آوردند.

   

  همچنین پروژه روشنایی معابر شهر بوشکان نیز افتتاح شد. از آنجا که روشنایی معابر تاثیر زیادی در زیبایی و امنیت سطح شهر دارد لذا شهرداری بوشکان بنا به مصوبه شورای اسلامی اقدام به اجرای طرح روشنایی نمود این طرح با استفاده و نصب پایه های ۹ متری انجام گردیده است که از نظر کیفیت و زیبایی در سطح شهر بسیار عالی است. با اجرای این پروژه خیابان های رسول اکرم(ص)  ۲۵۰ متر، معلم ۲۱۲ متر، جهاد ۱۴۲ متر و امام خمینی(ره) به طول ۹۷۰ متر از روشنایی برخوردار گردیدند.

   

  یکی از مهم ترین پروژه هایی که امروز کلنگ آن به زمین زده شد، پروژه خط انتقال آب از چنیر به شهر بوشکان بود و پس از مدت ها انتظار مردم شهر بوشکان همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی به پایان رسید. مردم شهر بوشکان ماه ها با کمبود آب شرب مواجه بودند و در این راستا متحمل رنج و مشقت های فراوانی شده بودند با اعلام شروع پروژه آبرسانی شادی و امید مضاعفی در نزد ساکنین شهر بوشکان حاکم گردید و شیرینی حضور مسئولین در نزد مردم با کلنگ زنی این پروژه دوچندان شد.

  فرماندار و هیئت همراه، به مردم و مسئولین شهر بوشکان قول دادند که در راستای انجام این پروژه نهایت سعی و تلاش خود را بکار گیرند. مقرر شد که پروژه آبرسانی به شهر بوشکان تا قبل از شروع فصل تابستان به اتمام برسد همچنین مقرر گردید که برای انجام این پروژه، بودجه ای به مبلغ یک میلیارد تومان سرمایه گذاری گردد که ۵۰۰ میلیون تومان آن تا قبل از پایان سال ۹۲ و ۵۰۰ میلیون تومان دیگر آن تا قبل از فصل تابستان در اختیار پیمانکار این پروژه قرار گیرد.

  نظرات کاربران در "کلنگ زنی و افتتاح چندین طرح و پروژه در شهر بوشکان"
  1. شهروند گفت:

   با سلام

   به شهردار بفرمائید که پیگیر ابرسانی به شهرک جدید همینطور باشه
   دستتون درد نکنه


  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان