بوشکان نیوز: امروز که تمام شود دو هفته از ربودن ۵ سرباز ایرانی می گذرد. سربازانی که در منطقه مرزی «جکیگور» توسط گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل به اسارت گرفته شده اند. این گروهک بازمانده همان گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی است که در سوم آبان ماه هم ۱۴ مرزبان ایرانی را در منطقه مرزی سراوان به شهادت رساند.

IMG12302765

این گروهک تروریستی با انتشار عکس های این سربازان در شبکه های اجتماعی مدعی ربودن آنها شدند که انزجار عمومی مردم ایران را از این عمل آنها در پی داشت. خیل انبوهی از ایرانیان با حمایت از این سربازان خواستار آزادی آنها شدند و این موضوع در شبکه های اجتماعی بصورت گسترده ای انعکاس پیدا کرد. قضیه تا جایی پیش رفت که این درخواست آزادی دیگر مختص ایرانیان نبود و آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه امریکا نیز طی نوشته ای در همین فضای مجازی از آزادی این سربازان حمایت کرد.

 

اما در کمال تاسف برخی از رسانه های ما در قبال این قضایا سکوت کرده اند و با پرداختن به مسائل جانبی ذهن مردم را به سمتی دیگر منعطف می سازند. کسانی که منادی حقوق بشر بوده اند صدایی از آنها به گوش نمی رسد! نقض حقوق بشر از این واضح تر مگر می شود که کسانی در وطن خود ربوده شوند و به کشور دیگر برده شوند؟!

 

برخی از مدعیان حقوق بشر به کوچکترین مسائل ایران خرده می گیرند و چنان می نمایانند که بزرگترین نقض حقوق بشر رخ داده است اما چطور است که در برابر چنین ظلم آشکاری که روا گشته موضع سکوت را اختیار کرده اند؟!

 

رسانه ها و مسئولین باید با محکوم کردن چنین عمل غیر اخلاقی، فریادی رساتر از گذشته سر دهند. با تلاشی همه گیر می توان هویت واقعی این گروهک تروریستی را برای دیگر جهانیان نیز معلوم کرد و از آنها چهره ای منفور ساخت.

 

مسئولین باید جهت نجات دادن این مرزبانان سریع تر اقدام نمایند و پاسخی محکم به این گروگانگیری بدهند تا دیگر هیچ گروه تروریستی جرأت و جسارت چنین اعمال وقیحانه ای پیدا نکند. تاریخ به نظاره خواهد نشست که ما چه کرده ایم برای وطنمان.

 

باید زمینه ای را فراهم نمود که کسی جرأت توهین به ایرانی را به خود راه ندهد و هر ایرانی از اینکه حمایت ایران را در پشت سر خود دارد به خود ببالد!

 

به امید آزادیتان ای سربازان وطن!