به گزارش بوشکان نیوز به نقل از اتحاد جنوب؛ مراسم تودیع و معارفه مدیرآموزش و پرورش دشتستان، چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه در محل کانون امام خمینی (ره) شهر برازجان برگزار شد و طی آن از زحمات عباسعلی اسدی که نزدیک به ۸ سال مدیر آموزش و پرورش دشتستان بود تقدیر و سکان هدایت این اداره به دست سید حسن لواسانی تحویل داده شد.

 

انتخاب سید حسن لواسانی به عنوان نیروی اصیل و انقلابی در آموزش و پرورش از افتخارات من است
مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر در این جلسه گفت: آموزش و پرورش یکی از ارکان اصلی جامعه می باشد و مدیریت در سازمان بسیار مهم تلقی می شود.

 

 

اصغر حصیری افزود: از خداوند برای لواسانی که مجری توانمند برای آموزش و پرورش است می خواهم تا نیرویی مفید برای دولت تدبیر و امید باشد.
وی افزود: ما همه فرزند انقلابیم و از افتخارات دولت تدبیر و امید این است که ۸۵ درصد از مدیران کل خود را از نیروهای ارزشی و جانباز انتخاب کند و من به عنوان مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر افتخار دارم تا دومین مدیر خود را که از نیروهای بومی، اصیل و انقلابی است در شهرستان بزرگ دشتستان انتخاب کنم و همواره بر این انتخاب خود می بالم.

 

دولتی که در ۲۴ خرداد قدرت را گرفته، با تمام وجود از انقلاب پیروی می کند
حصیری خاطرنشان کرد: ایجاد تدابیر عملیاتی جهت ارتقاء آموزش و پرورش، جزء خط مشی دولت تدبیر و امید است و همه بدانند که دولتی که در ۲۴ خرداد قدرت را در دست گرفته، با تمام وجود از انقلاب پیروی می کند.

 

اعتدال در منش، تحول در روش با محوریت پرورش نخبگان
مدیر جدید آموزش و پرورش دشتستان نیز در این مراسم ضمن تأکید بر حل مشکلات فرهنگیان گفت: برخی از مسائل در آموزش و پرورش دشتستان موجب ملال شده است که از آن جمله می توان به مشکل درمانگاه فرهنگیان اشاره داشت که در حال حاضر تابلوی آن فرود آمده و تابلویی دیگر به جای آن نصب شده است.

 

 

سید حسن لواسانی ادامه داد: من فعالیت خود را با شعار اعتدال در منش، تحول در روش با محوریت پرورش نخبگان شروع خواهم کرد و امیدوارم با برطرف کردن مشکلات آموزش و پرورش، گامی بلند در راستای پرورش فرزندان این مرزبوم برداریم و جوانانی نخبه را به جامعه تحویل دهیم.
وی با اشاره به برنامه ها و اهداف خود در آموزش و پرورش دشتستان گفت: حمایت از نخبگان جوان، پیگیری مطالبات فرهنگیان و بازنشستگان، تکمیل مراکز فنی و حرفه ای، ساماندهی و بهینه سازی فضاهای متروکه ی آموزش و پرورش، احیاء آموزش و پرورش و تعامل سازنده با نهادها و به خصوص فرمانداری که نماینده دولت تدبیر و امید خواهد بود، از جمله اهدافم می باشد.
مدیر آموزش و پرورش دشتستان با اشاره به نقش فرهنگیان در تربیت فرزندان جامعه، گفت: همه ی ما باید از خود بپرسیم، آیا به جایی رسیده ایم که دانش آموزانی نخبه به جامعه تحویل داده و بعد بازنشسته شویم؟

 

همانطور که با اسدی همکاری کردیم با لواسانی هم همکاری خواهیم داشت
امام جمعه برازجان نیز در این مراسم گفت: اسدی قبل از اینکه در اداره ی آموزش و پرورش مدیر باشد، بر خود مدیریت داشت و همین عامل رمز موفقیت او بود چرا که همواره مهربان بوده و شایسته سالاری را مدنظر قرار می داد.

 

 

حجت الاسلام و المسلمین حسن مصلح ادامه داد: بازنشستگی اسدی موجب می شود که وی بتواند بیشتر به کارهای فرهنگی بپردازد و مدت بیشتری با ما همکاری داشته باشد که این امر موجب خرسندی است.
وی افزود: سید حسن لواسانی نیز انسانی فهیم و خوش فکر و با سابقه ای درخشان است و همانطور که با اسدی همکاری داشتیم با وی نیز همکاری خواهیم کرد.

 

لواسانی را همه جوره حمایت می کنم
عباسعلی اسدی نیز در این مراسم با اشاره به ۸ سال سابقه ی مدیریتی در آموزش و پرورش دشتستان گفت: من اگر با سایر جاها نیز همکاری می کردم هدفم کمک به آموزش و پرورش بوده است. وی افزود: ۱۲ سال مسئول ستاد نماز جمعه بودم و کاری هم به امام جمعه خاصی نداشتم، من همواره شهیدان را مدنظر قرار دادم و هر جایی که جامعه به من نیاز دارد من نیز خدمتگزار خواهم بود.

 

 

وی ادامه داد: خود را وقف آموزش و پرورش دشتستان کرده ام و در آینده نیز همه جوره لواسانی را حمایت می کنم./ب