بـوشــکان نیـوز
تیتر اول
کتاب نویسنده بوشکانی رونمایی شد/ کتاب “رام و نارام” نوشته مرضیه نوروزی رونمایی شد

کتاب نویسنده بوشکانی رونمایی شد/ کتاب “رام و نارام” نوشته مرضیه نوروزی رونمایی شد

وی از سال 1390با رویکردی بومی به طور جدی در عرصه ادبیات به فعالیت پرداخت و نخستین مقاله اش با عنوان "بررسی و مقایسه ...

ادامه مطلب...
 • کد خبر : 15028
 • تاریخ انتشار : ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۷
 • ۱ نظر چاپ
 • بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان های برازجان+ حواشی و تصاویر

  بوشکان نیوز: صبح امروز پنج شنبه ۸ اسفند ماه وزیر بهداشت و درمان با همراهی مسئولین استانی و شهرستانی وارد دشتستان شد تا از نزدیک مشکلات بهداشت و درمان این شهرستان را بررسی نماید.
  سید حسن هاشمی در ابتدای بازدید خود به بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان رفته و مشکلات این بیمارستان را از نزدیک بررسی کرد.
  وی بعد از بازدید از بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان به بیمارستان شهید گنجی برازجان رفت و مشکلات این بیمارستان علی الخصوص مشکلات ایجاد شده در پی زلزله را بررسی کرد و در نهایت در جلسه ای که با معاون عمرانی استاندار بوشهر، فرماندار دشتستان، نماینده کازرون و خشت، نماینده دشتستان، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی داشت، به ارایه ی راهکارهای لازم جهت برطرف کردن این مشکلات پرداخت.

   

  سخنان وزیر بهداشت:

  وزیر بهداشت در این جلسه گفت: امیدوارم فرماندار دشتستان به عنوان نماینده دولت تدبیر و امید در مدت فعالیت خود بتواند به خوبی مشکلات این شهرستان را مرتفع سازد.

  وی یکی از نکات مهم در پیشرفت یک شهرستان و استان را تعامل سازنده بین استاندار، فرماندار و حتی نمایندگان آن استان دانست و عنوان داشت: من در این بازدید متوجه شدم که تعامل و همکاری خوبی بین این افراد در سطح استان بوشهر وجود دارد و این امر می تواند نوید بخش آینده ای روشن برای دشتستان و استان بوشهر باشد.
  هاشمی افزود: پس از بازدید از بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان به این نتیجه رسیدم که این بیمارستان باید سریعاً راه اندازی شود و جهت خدمات دهی مطلوب تر به عموم مردم تجهیز گردد.

   

  برازجان نیازمند یک بیمارستان دیگر است

  هاشمی اضافه کرد: با توجه به جمعیت و وسعت دشتستان وجود دو بیمارستان بسیار کم و ناکافی است لذا باید بیمارستان دیگری در این شهرستان تأسیس گردد تا روند خدمات دهی بهداشتی و درمانی به شکل بهتری صورت پذیرد.

  وی بیان داشت: بیمارستان ۱۷ شهریور باید در حد همان تعداد تخت های کاهش یافته در جریان افتتاح بیمارستان شهید گنجی برازجان، یعنی ۶۰ تخت تجهیز و راه اندازی گردد.

  وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی موجود در سطح کشور باید این نکته را همواره دانست که دولت در شرایطی نیست که که بتوان انتظار مالی زیادی از آن داشته باشیم بلکه مسئولین استانی و شهرستانی باید خود منابعی را خلق کرده و از درآمدهای خود جهت مرتفع سازی مشکلات استفاده نمایند.
  وی در ادامه گفت: با توجه به شرایط موجود، امیدواریم در اوایل سال آتی شرایط کشور به شکل مطلوبتری برسد.

   

  حل مشکل نیروی انسانی تا ۳ ماه آینده

  هاشمی در خصوص کمبود نیروی انسانی و کادر بهداشتی گفت: معاون پرستاری من در آینده به استان بوشهر و دشتستان آمده و از نزدیک مشکلات را حل خواهد کرد. همچنین در خصوص کمبود پزشک عمومی استان و شهرستان، ظرف ۲ الی ۳ ماه آینده، اعتبارات لازم تخصیص خواهد یافت و این مشکل نیز مرتفع خواهد شد.

   

  بیمارستان شهید گنجی برازجان باید زنده بماند و از آن استفاده کرد

  وزیر بهداشت در خصوص بیمارستان شهید گنجی برازجان و خسارات وارده بر این بنا طی زلزله ی اخیر دشتستان گفت: بیمارستان شهید گنجی برازجان از نظر امنیت و سیستم اتاق عمل و… از استانداردهای پزشکی و درمانی خوبی برخوردار است اما در خصوص استاندارهای ساختمانی باید گفت که این امر به صورت جداگانه بررسی شود.

  وی با انتقاد از وضعیت ساختمانی بیمارستان ۱۷ شهریور گفت: زیبنده ی یک شهر نیست که بخش اورژانس بیمارستان آن دقیقاً به پیاده روی خیابان راه داشته باشد! هرچند که این بیمارستان حدود ۴۰ سال پیش ساخته شده بود.

   

  فرماندار دشتستان: در همین مدت کوتاهی که در دشتستان بودم مشکلات آن را واقعاً درک کردم

  فرماندار دشتستان نیز در این جلسه ضمن خیر مقدم به وزیر کشور و نماینده ی مردم کازرون و خشت گفت: در همین مدت کوتاهی که در دشتستان بودم به خوبی مشکلات این شهرستان را درک کردم.

  ارسلان زارع افزود: در خصوص برطرف سازی مشکلات دشتستان کارشناسی های لازم انجام خواهد شد تا در حد توان بتوان از ظرفیت موجود استفاده کرده و این معضلات را حل کرد.

   

  نماینده ی دشتستان: در حوزه ی درمان ناهماهنگی های زیادی وجود دارد

  نماینده مردم دشتستان نیز در این بازدید ضمن انتقاد از وضعیت موجود در بیمارستان شهید گنجی برازجان گفت: جانمایی این بیمارستان از همان ابتدا نیز اشتباه بود من این مسئله را مرتب به مسئولین گوشزد می کرد اما آقایان اوکی می دادند و می گفتند بیمارستان مشکلی ندارد و این شد که در نهایت زلزله ی دشتستان شاهد این خسارت بودیم.

  سید مهدی موسوی نژاد نبود پزشک عمومی را یکی از مشکلات درمانی دشتستان دانست و عنوان داشت: در حال حاضر دشتستان با کمبود ۱۸ پزشک عمومی مواجه است این در حالی می باشد که متخصصین بیمارستان های شهید گنجی و ۱۷ شهریور برازجان نیز با تأخیر زیادی در بیمارستان حاضر می شوند و با این اقدامات خود، مشکلات درمانی این شهرستان را دوچندان می کنند.

   

  رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: دشتستان می تواند یکی از قطب های درمانی استان باشد

  رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر نیز گفت: نسبت جمعیت استان بوشهر بر تعداد تخت های بیمارستان ۰/۹است که این شاخصی نامناسب است.


  علیرضا رئیسی افزود: یکی از دغدغه های ما این است که به جایی برسیم که نه تنها بیماری را به استان های دیگر اعزام نکنیم بلکه بیمار از استان های دیگر به بیمارستان های استان بوشهر اعزام شود.

   

  حاشیه ها:

  *در حاشیه بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان یکی از پزشکان متخصص ضمن انتقاد از وضعیت کارانه (حق کار) پزشکان متخصص گفت: من به عنوان متخصص در یک روز کاری تنها ۳۵۰۰ تومان دستمزد می گیرم که وزیر بهداشت در جواب گفت: وقتی این حرف را شنیدم واقعاً خجالت کشیدم که چرا وضعیت باید اینگونه باشد.

  *این پزشک متخصص به وزیر بهداشت می گفت که من زیرمیزی هم نمی گیرم، پس بگویید چگونه باید دستمزد خود را بدست آورم که نماینده ی دشتستان سخن این پزشک را قطع کرد و گفت: شما نمی گیرید اما بعضی از پزشکان زیرمیزی می گیرند.
  *یکی از بیماران از نبود آب و کمبود امکانات رفاهی در بیمارستان شهید گنجی برازجان با وزیر سخن می گفت و دیگری از کمبود پرستار و نیروی انسانی بیمارستان ها.

  *وقتی وزیر بهداشت بعد از بازدید از بیمارستان ۱۷ برازجان به بیمارستان شهید گنجی این شهر آمد گفت: این بیمارستان هم که دقیقاً مثل قبلی است و همان مشکلات را دارد!
  *رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سخنان خود از دشتستان به عنوان یکی از پهناورترین شهرستان های استان یاد کرد که فرماندار دشتستان و نماینده ی دشتستان در جواب گفتند: یکی از پهناورترین نه، پهناورترین!

  منبع: اتحاد جنوب

  دیدگاه کاربران
  • یک گزارش ترسناک بعد از خوردن نوشابه!
   کد مطلب : ۳۳۹۸۲
   گروه علمی: اسید فسفریک موجود در نوشابه، داخل روده کوچک، به کلسیم، منیزیم و روی می‌چسبد. متابولیسم بدن افزایش پیدا می‌کند. میزان بالای قند خون و شیرین کننده‌های مصنوعی، دفع هر چه بیشتر کلسیم را از طریق ادرار باعث می‌شوند.
   یک گزارش ترسناک بعد از خوردن نوشابه!
   ۱۰ دقیقه بعد: ۱۰ قاشق چای خوری شکر وارد بدنتان می‌شود، می‌دانید چرا با وجود خوردن این حجم شکر دچار استفراغ نمی‌شوید؟ چون اسید فسفریک، طعم آن را کمی می‌گیرد و شیرینی‌اش را خنثی می‌کند.

   ۲۰ دقیقه بعد: قند خونتان بالا می‌رود و منجر به ترشح ناگهانی و یکجای انسولین می‌شود، کبدتان شروع می‌کند به تبدیل قند به چربی تا قند خون بیشتر از این بالا نرود.

   ۴۰ دقیقه بعد: حالا دیگه جذب کافئین کامل شده، مردمک‌های چشم گشاد می‌شود، فشار خونتان بالا می‌رود و در پاسخ به این حالت، کبدتان قند را به داخل جریان خون رها می‌کند. گیرنده‌های آدنوزین مغز حالا بلوک می‌شوند تا از احساس خواب آلودگی جلوگیری کنند.

   ۴۵ دقیقه بعد: ترشح دوپامین افزایش پیدا می‌کند و مراکز خاصی در مغز حالت سرخوشی ایجاد می‌کنند، تحریک می‌شوند. این همان مکانیسمی است که در مصرف هروئین منجر به ایجاد سرخوشی می‌شود.

   ۶۰ دقیقه بعد: اسید فسفریک موجود در نوشابه، داخل روده کوچک، به کلسیم، منیزیم و روی می‌چسبد. متابولیسم بدن افزایش پیدا می‌کند. میزان بالای قند خون و شیرین کننده‌های مصنوعی، دفع هر چه بیشتر کلسیم را از طریق ادرار باعث می‌شوند.

   مدتی بعد: کافئین در نقش یک داروی مدر (ادرار آور) وارد عمل می‌شود. حالا دیگر کلسیم و منیزیم و رویی که قرار بود جذب بدن شود، بیش از پیش از طریق ادرار دفع می‌شوند و به همراه آن مقادیر زیادی آب، سدیم و دیگر الکترولیت‌ها نیز از دست می‌رود.

   مدتی بعدتر: کم کم آن غوغایی که در بدنتان ایجاد شده بود فروکش می‌کند و نوبت به افت قند می‌رسد. در این مرحله یا خیلی حساس و تحریک‌پذیر می‌شوید یا خیلی کرخت و بی‌حال.

   حالا دیگر تمام آن آبی را که از طریق نوشابه وارد بدن خود کرده بودید دفع کرده‌اید، آبی که می‌شد به جای اسید و کافئین و شکر، حاوی مواد مفیدی برای بدنتان باشد. تا چند ساعت بعد اثر کافئین هم از بین می‌رود و شما هوس یک نوشابه دیگر می‌کنید.

  *

  ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

  *

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

  *

  از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

  *

  نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  به روایت تصویر
  جدیدترین اخبار ایران و جهان

  مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی تمدید شد

  آمادگی صندوق نوآوری برای حمایت از پژوهش‌های علوم‌انسانی/ارائه راهکارهایی برای صدور ضمانتنامه

  توضیح پلیس در مورد ابطال معاینه فنی پس از تصادف

  حناچی حکم شهرداران مدارس را اعطا کرد

  تلاطم نرخ ارز ملوانان بوشهری را بیکار کرد/ تعطیلی بازار ته‌لنجی

  نظارت بر قیمت‌های آجیل و خشکبار در استان بوشهر افزایش یافت

  توضیحات یک مقام آگاه درباره پرونده «وحید صیادی نصیری» و گروهک حامی وی

  سارق حرفه‌ای موتورسیکلت در بوشهر دستگیر شد

  نرخ بیکاری ۱۸ درصدی در شهرستان تنگستان چالشی بزرگ است

  جهانگیری: هیچ وقت آرامشی به خوبی وضع فعلی در دانشگاه‌ها نداشتیم

  تعداد خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر افزایش یافت

  تشکیل جلساتی بین سران سه قوه برای تعدیل بودجه ۹۸

  روزگار سکوت آونگان

  ۴۰ پروژه بهداشتی استان بوشهر افتتاح می‌شود/ تکمیل اورژانس هسته‌ای

  لایحه بودجه ۹۸ یکشنبه آینده به مجلس ارائه می‌شود

  توضیح انصاری درباره لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و ارتباطش با FATF

  ائتلاف آمریکایی یک مسجد را در سوریه منهدم کرد

  جلسه شورای امنیت برای بررسی پایبندی ایران به برجام شکست بزرگی برای آمریکا بود

  تعداد یارانه‌بگیران کم نشد که هیچ، بیشتر هم شد!

  گلزنی پورعلی گنجی در لیگ بلژیک

  مهاجم نیجریه‌ای از استقلال جدا شد/ گرو: می‌خواهم کنار خانواده‌ام باشم

  کاشیما حریف رئال مادرید شد

  ترمز افزایش قیمت یورو در نیما کشیده شد

  ارز ارزان شد؛ کالا نشد!

  انتقاد کامیابی‌نیا از فهرست ۳۵ نفره کی‌روش

  نیم‌فصل نخست لیگ برتر فوتبال به روایت آمار/ پیشتازی سپاهان در اعداد و ارقام

  هاشم‌زایی: امروز مهم‌ترین وظیفه مجلس نظارت است

  احتمال گرانی قیمت کالاهای مهم در سال آینده

  ۷۰۰۰ مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر قرار گرفتند

  غصه دولت و مجلس را میخورم که می‌خواهند بودجه را تصویب کنند

  وضعیت ساختمان پزشکان گناوه تا ۷۲ ساعت مشخص شود

  گل سپاهان صحیح بود، پنالتی استقلال اشتباه/ یک پنالتی خوزستانی‌ها گم شد

  آیین‌نامه اجرایی استانداردسازی نظام تبادل اطلاعات کشور به تصویب رسید

  استفاده از اخبار با ذکر منبع "بوشکان نیوز " مجاز می باشد.

  © 2017 Bushkan News Agency (bushkannews.ir). All rights reserved