امروز: چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۲ | کد خبر : 15048
     
 •  

  بوشکان نیوز: از صبح روز جمعه نهم اسفندماه ۹۲ به مردم شهر بوشکان و روستاهای اطراف اطلاع رسانی شد که قرار است عصر همان روز پرچم های مقدس امام حسین(ع) و ابوالفضل العباس(ع) به شهر بوشکان وارد شوند.

   

  عصر روز جمعه فرا رسید و مردم در شهر بوشکان انتظار دیدن این لحظات معنوی را می کشیدند همه آمده بودند از کودک شیرخواره ای که در آغوش مادر خود خفته بود تا پیرمردی که به زحمت با عصای خود راه میرفت.

   

  پرچم های سرخ رنگ حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و ابوالفضل العباس(ع) از دور نمایان گشتند و مردم با سلام و صلوات به استقبال شتافتند. عده ای پرچم ها را در پشت یک نیسان وانت در دستانشان نگه داشته بودند. حضور مردم به قدری پررنگ بود که خیابان‌ بند آمده و راهی برای عبور خودرو وجود نداشت. بارها از طریق بلندگو از مردم درخواست شد که مسیر را برای حرکت خودرو باز کنند تا به راه خود به سمت حسینیه شهر بوشکان ادامه دهد.

   

  یک فیلمبردار و عکاس از پشت ماشین آتش نشانی مشغول تصویربرداری از این لحظات بودند صدای چاووشی در همه جا طنین انداز شده بود.

   

  در طول مسیر بعضی از مردم با زحمات زیاد از بین ازدحام جمعیت، شیرینی هایی را جهت تبرک به پرچم ها می رساندند و برخی نیز در همین فواصل پول هایشان را به مسئول جمع آوری کمک های مردمی اهدا می کردند. مادرانی نیز بودند که کودک شیرخواره اشان را به سمت پرچم ها می گرفتند و درخواستشان را با امام حسین و حضرت عباس در میان می گذاشتند. هر کس سعی می نمود تا این پرچم های مطهر را لمس نماید برخی با دیدن این صحنه ها اشک می ریختند و عده ای نیز به سینه زنی و عزاداری می پرداختند.

   

  SAM_3860 SAM_3863 SAM_3864 SAM_3871 SAM_3887 SAM_3896 SAM_3897 SAM_3901 SAM_3902 SAM_3906 SAM_3909 SAM_3919 SAM_3923 SAM_3928 SAM_3931 SAM_3932 SAM_3935 SAM_3938 SAM_3939 SAM_3949

  نظرات کاربران در "استقبال باشکوه از پرچم های امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) در شهر بوشکان"
  1. نیلپر گفت:

   بسیار عالی بود.ممنون

  2. بوشکان گفت:

   سایت فاریاب نیوز تعطیل شد . می دانید چرا؟

  3. سید جان گفت:

   اشتباه برداشت کردی منظورم من چیز دیگر بود قسمت دوم مطلب واضح است دوباره مرور کنید کسی منکر گریه کردن نیست ما هرچه داریم از ائمه اطهار و امام حسین (ع) و اهلبیتش است ما خاک پای این بزرگوارانیم گریه برای ائمه اطهار باعث روشنایی دل و چشم ما می شود

  4. سید گفت:

   م ر چی جای تاسف داره؟اینکه که مردم برای مظلومیت امام شهیدشان گریه میکنند؟

  5. رض گفت:

   درجواب م-ر خوشم اومدازریز بینی شماواقعا که…..

  6. م ر گفت:

   باسلام واقعا جای تاسف دارد مردم گریه می کنند بعضی از افراد هم فقط دلشان می خواهد که تصویرشان گرفته شود انگار آمده عروسی

  7. سید گفت:

   خرم آن لحظه که مشتاق به یاری برسد/آرزومند نگاری به نگاری برسد……
   السلام علی الحسین(ع) و علی علی بن الحسین (ع)و علی الاولاد الحسین(ع) و علی الاصحاب الحسین(ع) و السلام علی قلب زینب الصبور(س)


  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان