امروز: پنج شنبه, ۲ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ | کد خبر : 15215
     
 • مأموران اداره محیط زیست دشتستان و محیط بانی شهید محمدی بخش بوشکان موفق به دستگیری دو شکارچی کل وحشی تنگ باهوش شدند. در همین رابطه یکی از خوانندگان بوشکان نیوز (اینجا) اینچنین نوشت:

   

  کوروش آریاپور: با تشکر از کلیه کارکنان پرتلاش و با انگیزه اداره محیط زیست دشتستان خصوصا جناب پورسالم.

  همینطور پاسگاه محیط بانی بوشکان که در چند ساله تاسیسش بیلان بسیاردرخشانی ارائه داده. محیط زیست طبیعی در چند ساله اخیر لطمات صدمات فراوان و بعضا غیر قابل جبرانی را متحمل گشته به طوری که طنین فریاد بلند و رسایش همه جا شنیده شده امیدوارم مسئولین با همکاری بسیارمطلوب علاقه مندان مردمی درحفاظت بیش ازپیش این مواهب خدادادی کوشا باشند.

  ناگفته نماند استمداد من و کلیه دوست داران طبیعت از متولیان عمدتا”ممانعت ازشکار بیرویه خصوصا”جلوگیری ازانقراض پلنگ در بخشهای ارم و بوشکان که جمعیتشان با کاهش فاحش مواجه گشته و به شدت درمعرض خطر میباشند میباشد.

  البته خوشبختانه در این دو بخش علاقه مندان و مردم همکاری خوب و اثر بخشی با محیط زیست دارند که خود به یاری خدا نویدبخش ایندۀ درخشان این عرصه میباشد.

  نظرات کاربران در "جلوگیری از انقراض پلنگ در بخش های ارم و بوشکان"
  1. حسین اریاپور گفت:

   متاسفانه شکار و صید بی رویه – اعم از قانونی و غیر قانونی -محیط زیست طبیعی را برای حیوانات بسیار نا امن کرده است به گونه ای که در استان کوچک ما یعنی بوشهر پلنگ یوزپلنگ، گرگ ، کفتار، گربه کوهی، شاهین، عقاب شاهی، هوبره، کبک ، شاه روباه، تیهو ، و حتی گراز و تشی (چوله)و……. را در معرض خطر انقراض قرار داده. البته یوز پلنگ و نوعی جانور محلی که اصطلاحا” به ان کُرزَنگرو میگویند چیزی بین میمون و سنجاب جانوری پر جست و خیز بسیار هوشیار با چشمانی درشتر از چشم میمون …به دست شکارچیان از بین رفته اند و نسل شان میشه گفت منقرض شده است.
   دورازانتظار نیست که درچند سال اینده، از مابقی تنها عکس ها و فیلم هایی باقی بماند تا نسل های آینده بدانند که اجدادشان چه انسان های بی مسؤولیتی بوده اند که خود زیستند ولی حیات موجودات دیگر را به باد فنا دادند. متاسفانه در چندین ساله گذشته کوشش چندانی جهت جلوگیری از شکار و یا فرهنگ سازی در این زمینه ها صورت نگرفته اخیرا” محیط زیست شهرستان دشتستان آستین همت را بالا زده در جهت فرهنگ سازی و سیانت از این مواهب خدادادی وارد کارزار گردیده که مورد استقبال بسیار خوب مردم خصوصا”در بخشهای ارم و بوشکان واقع گردیده


  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان