امروز: پنج شنبه, ۵ مرداد , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ | کد خبر : 15318
     
 • مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری بوشهر گفت: هم‌اکنون در این استان ‌۳۳۱ هزار هکتار بیابان و یک میلیون و ۲۶۰ هزار هکتار مرتع وجود دارد.

  خبرگزاری فارس: ‌بوشهر 331 ‌هزار هکتار بیابان دارد‌به گزارش بوشکان نیوز به نقل از فارس، هوشنگ شریفی پیش از ظهر امروز در آیین غرس نهال در منطقه پارس شمالی بوشهر اظهار داشت: تنها یک درصد مراتع درجه یک، ۳۰ درصد درجه ۲ و مابقی درجه ۳ هستند.

  وی اضافه کرد: استان بوشهر ۲۲۷ هزار هکتار پوشش جنگلی دارد که از این مقدار ۹۳ درصد جنگل‌های طبیعی عمدتا شامل بنه، بادام کوهی و کنار و ۶٫۴ درصد جنگل‌های دست کاشت شامل گونه‌های کنار، آکاسیا آمپلی سپس، آکاسیا، سالیسینا، آکاسیا ویکتوریا، درمان عقرب و کهور و جنگل‌های حرا است.

  وی اظهار کرد: با توجه به اینکه وسعت جنگل‌های دست کاشت در استان بوشهر ۶۶۰ هکتار است، توسعه این جنگل‌ها بدون مشارکت مردم امکانپذیر نیست.

  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر تصریح کرد: پروژه ترسیب کربن نیز یکی از پروژه‌های موفق ملی است که در منطقه شبانکاره در حال اجرا است و از این طریق می‌توان منابع طبیعی را به معارف عمومی تبدیل  شود.

  معاون امور عمرانی استاندار بوشهر نیز در این آیین گفت: یکی از عواملی که موجب شده نتوانیم منابع طبیعی را به اندازه نیاز گسترش دهیم، دولتی کردن این اداره کل است و تنها راه نجات عرصه‌های طبیعی استفاده از حضور مردم است.

  شاپور رستمی اضافه کرد: واگذاری امور به مردم و دخالت آنان در کاشت نهال و مراقبت از عرصه‌ها، حفاظت بیشتر از طبیعت را به دنبال دارد.

  وی توسعه جنگل‌کاری، کمر بند سبز و پارک تولد که با تولد هر نوزاد درختی با نام او در پارکی کاشته شود از جمله برنامه‌های مهم در سال آینده است.

  رستمی اظهار کرد: در سال جاری کاشت یک میلیون اصله درخت را در سطح شهرها در دستور کار داشتیم و برای سال آینده کاشت درخت در روستاها را نیز دنبال می‌کنیم.

  در این آیین یکصد اصله نهال در منطقه پارس شمالی با حضور مسئولان استان بوشهر غرس شد.

  نظرات کاربران در "بوشهر ۳۳۱ ‌هزار هکتار بیابان دارد‌"
  آخرین اخبار